Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СПАСОВСКИ ДА ПОДНЕСЕ ОСТВКА: Спасовски да понесе одговорност,11-ти ден од свирепата ликвидација на Јанушев, а убиецот е на слобода!

User Rating

11-ти ден од свирепата ликвидација на Мартин Јанушев. 10-ти ден по пукањето врз зградата на советникот на Заев, а одговорност за сторителите нема, обвинува Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ако луѓе што брутално со оружје егзекутираат среде бел ден и после тоа 11 дена се на слобода, тогаш каква правда и каква заштита може да очекуваат граѓаните. МВР се стави во заштита на убиецот, кој е криминалец близок до врвот на власта, истиот според гласините кои кружат во јавноста и објавени во медиумите е и еден од сопствениците на агенцијата за обезбедување „Омерта секјурити“, за која важи дека е блиска до Вице Заев, брат на Зоран Заев. Спорната „Омерта секјурити“ делува како партиска полиција на СДС, влегува по објекти, заплашува и изнудува. МВР со одолговлекување на истрагата овозможи убиецот да избега. Дали е ова одговорност само на потпретседателот Оливер Спасовски кој е министер за внатрешни работи или тоа го прави по наредба на Зоран Заев? Направени се сериозни пропусти во истрагата. МВР не превземала основни истражни дејствија и дејствија за спречување на бегство. МВР нема фото робот на убиецот, по кого трага, иако убиството е случено на сред бел ден на фреквентна локација и место на кое има повеќе безбедносни камери. МВР со своето неделување е директен соучесник и помагач во бегствотото на убиецот. МВР не само што не превземале нужни дејствија во текот на првичната фаза, туку и не распиша меѓународна потерница, вели тој.

Нацев прашува зошто е дозволено да избега сторителот на свирепо убиство и зошто МВР дозволи убиецот да смисли план за избегнување на правдата?

loading...

-Јавноста се повеќе зборува дека се изготвува сценарио за спас на вистинскиот убиец, со тоа што ќе се плати некој ситен уличен криминалец да ја превземе вината за свирепото убиство, наместо убиецот кој што е близок до врвот на власта.  Дополнително МВР деновиве врши целосен дефокус на јавноста која се погласно зборува за блиските врскио на убиецот со врвот на власта, па  истата превзема помпезни акции по ноќни локали кои завршуваат со избркани малолетници од дискотеки и пријави за гласна музика. Зошто ја потценувате интелегенцијата на граѓаните? Зошто сакате граѓаните при очи да ги правите слепи? Оливер Спасовски мора да понесе одговорност. Најмалку што може е да помогне полицијата да почне да си ја врши својата работа и да ги гони криминалците со тоа што ќе си даде оставка и ќе престане со опструкции, вели тој.

 

loading...

6 Comments

 1. Trajko

  Jes. Da. Se. Ubiše. !!!!????!

 2. Krste

  Повеќе неее Полиција туку МИЛИЦИЈА комуњарска да те ебам во државата народ полн со омраза и од носот подалеку не може да виде да ти се мочам у ебаната држава

 3. eden covek

  ova dete ima li roditeli? ili sirak e deteto? da imalo roditeli do sega ke izlegle da baraat pravda

 4. Zlatko

  Povtorno od DPMNE “”Mrsat MUDA””povtorno ja Otkrivaat Amerika i Povtorno Ne Ubeduvaat Oti IZMISLILE TOPLA VODA so Ovie Presovi na ANONIMUSI od Inkubatorot na DPMNE..?? Namesto Da Se ZAFATAT so ODBRANA na MKD od Bejli/Tesla(Air da Ne Videi)/Portir Ji i da ja BLOKIRAAT DRZAVATA (POROBENA) dpmne Ni Kazuva GOLA Vistina kako Golemo OTKRITIE na Zdravje Bre..?? Rekov i Ke POVTORAM Se SRAMAM Oti Sum CLEN na VMRO-dpmne No Ne Se OTKAZUVAM Se Dodeka I POSLEDNIOT ABDAL od VMRO-dpmne NE BIDE ISCISTEN SPOLAJ VI

 5. Сведок

  Еее… јадеа го*на за Јанкуловска и Груевски, демек сакале да сокријат убиство, а всушност убиецот веднаш го затворија и осудија на максимална казна… А сега од овие да имаше снимки? Што ли не ќе се изнаслушавме како сокриваат и забошотуваат, а во реалноста нема никаква одговорност, ни за свирепиот убиец што е на слобода, а ни од министерот што се прави “на Тошо” и ја замајува јавноста!

  А за родителите на овој Мартин што не протестирале зашто биле уценувани… нека им е на чест ако е така, ама правдата не е само заради нив, туку за сите нас… Сега, само можеби нема никој што толку ниско и подло би ја погревал нивната трагедија како што тогашната опозиција своевремено го правеше со родителите на Мартин Нешковски.
  … Ама сигурно се сеќавате што работеа Невладините и некои лицемерни душегрижници за Мартин Нешковски по социјалните мрежи – вриеше од натписи, значки, слики, пцовки, клетви и тн. Сега кај се да муцнат за овој Мартин? Што се смени? И оној е Мартин и овој е Мартин! Камо сега “И јас сум Мартин”?
  За жал ете, судбината на ваков начин, сега целосно ја осуети сета нивна лицемерност, дволичност и злоупотребата на трагичните настани за дневнополитички цели што ја правеше СДС за да се добере до власт…

 6. Trpe

  Ne moze da podense ostavka bidejki toj e naracatelot toj go pusti ubiecot od zatvor za da izvrsi ubistvo!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ