Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СТРАШНИ СНИМКИ ОД БАРСЕЛОНА: Тела на загинати расфрлани на сите страни по улиците во Барселона

14%
User Rating

Повеќе од 13 лица се загинати, а најмалку 25 повредени откако минибус удри во група луѓе во центарот на Барселона. Инцидентот се случил во Лас Рамблас, популарно место во реонот на Плаза Каталонија.

Локални медиуми јавуваат дека се слушнале и истрели на пазарот Бокерија во Барселона и оти две вооружени лица се забарикадирани во ресторан на плоштадот во Барселона по инцидентот со минибусот.

loading...

Според шпански медиуми, возачот на минибусот побегнал оставајќи го возилото. Полицијата го блокираше реонот, а на местото на инцидентот има осум амбулантни возила.

Луѓето од тој реон бегаат во паника, јави телевизијата ТВЕ.

Каталонскиот премиер Карлес Пучдемон го прекина годишниот одмор и се враќа во градот.Најмалку 13 лица загинаа, а 25 се повредени во терористичкиот напад што денеска се случи во Барселона.

loading...

2 Comments

  1. Kurafte

    I kaj nas ke bide vaka za brzo so migrantno ISIS bandata.

  2. 12345

    Eve vi sto vi nosi ZZ, samo vo Makedonija toj ke go skrati odmorot od na plaza vo Grcija za da dojdi i da se slika so teroristite dodeka go vee nivnoto crno zname. Ej Makedonijo, do koga vaka?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ