Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

СУДИИТЕ СЕ СОНЧОГЛЕДИ: Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ ги обвини судиите дека „се вртат онаму каде што грее сонцето“

95%
User Rating

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ во вечерашното гостување на Топ тема рече дека двојните аршини во судството продолжуваат.

-Двојните аршини продолжуваат. Тие двојни аршини ги има и во Законот за амнестија. Некои што порано ја добиле пресудата, односно судијата побрзо ја напишал ќе добијат амнестија, а некои кои подоцна ја добиле пресудата нема. Судиите се сочолгеди. Се вртат таму каде што грее сонцето и тоа го научиле многу добро во изминатите 11 години, рече Давидовиќ.

loading...

Претходно и професорите Фрчкоски, Калајџиев и Најчевска жестоко реагираа на лажните најави за реформирање на судството, а поднесоа и остакви од владината комисија која требаше да дава предлози за реформирање на правосудниот систем со образложение дека немаат намера да бидат нечиј декор.

По растурањето на оваа комисија, Заев формираше нова во која себеси се назначи за претседател на комисијата за реформи во судството.

 

loading...

10 Comments

 1. Petar Avstralija

  Ete toa ti e transformiranje na sudstvoto zajko ke koli zajko ke sudi taka vi treba kopuk narod.

 2. Adnan makedonec do kosk

  Koga ke mu se dade na opinok da ja vodi državava kakov opinok takvi opinci ovie sudii se opinci nevideni gadovi ne se stramat što živeat pomegu luge ovie se kopuci so kupeni diplomi da se stramat i onie koj gi zemale parite.

 3. DLM

  И овој адвокат на ѓаволот нашол да збори за судството(суството)!
  Во Македонија сосема се уништи вредносниот систем, оваа тутурутка Ѕ.Д. до вчера со сите сили работеше против Македонија денес пак глуми некаква си загриженост за тоа што токму тој и неговите придонесоа.

  • Бозон

   Некој од прадедовците му бил Давид.

   • DLM

    А од давидовци ли е! Е па тогаш ништо не ме изненадува.
    Ag`r ставил линк од видео ако не си го погледнала би требало.
    https://youtu.be/OxIaTZe_7qc
    Архимандритот Никодим Царкњас има многу инспиративен настап-говор, но работата е дека сето онаа што го изрече е ВИСТИНА за се од реченото има пишувани документи, а и Македонецот од Канада спомна еден податок за Охридската Архиепископија (имав прилика да читам пред многу години за тоа кога е создадена и од кого па така онаа што го збори е вистина).
    Овие давидовци како дошле така и ќе заминат – ние збориме, тури им таквото! не заслужуваат коментар ама админот запнал со нив па ете.

  • FV

   Tocno taka- znaeme od koja firma e. ‘Naucile vo prethodnite 11 godini’. Pa ako greskata bila vo prethodnata vlada sto ne opravat sega? Eve neka dadat primer. Tuku, polosho ne se pamti.

 4. Vistinata koja boli

  Parafraza na citatot na Joseph de Maistre : “Vo demokratijata ludjeto imaat sudstvo kakvo zasluzuvaat!”

 5. Ag`r

  Za Turcija da ja spasi od propast Erdogan ne birase koj na kakva funkcija e, nego kako funkcioniral….I za cii interesi.
  Nasio horhe kako vo konzerva da e staven

 6. Branko MAKEDONSKI

  Sudiite se BIZNISMENI ! “roba ” dobiva onoj koj ke ponudi najvisoka cena !

 7. Trpe

  Sudiite za da dojdat do zvanjeto sudii morale da fakjaat prijatli i da plakjaat ispiti i tie se taka nauceni koj plakja dobiva !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ