Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТАРАВАРИ НА ПЛАЖА: Министерот за здравство уво не го заболе за луѓето кои умираат во здравството во кое внесе хаос!

5%
User Rating

Додека Македонија е во портокалова фаза заради екстремно високите температури и ја тресаат афери со криминални кадровски решенија во здравството, министерот Арбен Таравари ужива на некоја плажа.

Во својот двомесечен мандат две недели беше во САД, а сега е на одмор,  оставајќи го зад себе  здравството во кое предизвика вистински масакар.

loading...

Таравари на својот фејсбук профил објавил слика како ужива на некоја плажа, а во Република Македонија секојдневно се објавуваат скандалозни именување на директори на клиники кои се лица осомнчени за земање мито, осудени криминалци и низа други скандали.

Таравари се слика по плажи додека лекарите чекаат 100.000 денари плата, а жените во Шуто Оризари  во 21  век гинеколог.

loading...

5 Comments

 1. Dimitar

  Zošto da ne odat na plaži, da se debelat so dobienite pari, da se falat deka se “nekoj i nešto” koga Gruevski i Ivanov ne predadoa i seušte imaat usta da zboruvaat za Makedonija? Ovie praznoglavci ko ovoj Šiptarot, ko Dimitrov, Nikolovski, Zaevistite na kup, beznadežnicite od Sorosoidite fondovi, zošto da ne si uživaat koga Makedonija stana selo bez kučinja? Bejli nemože da veruva kolku lesno im pomina se. Zatoa denovite ni se brojat a VMRO e missing in action. A Ivanov, neznam vo koja dupka se presele??

 2. Manimal

  Бетер од сељак е шиптарски сељак }:-).

 3. НИКОЛА

  ОВИЕ ГНИДИ ДРЖАВА ДА ВОДАТ.НИВ КОКОШКИ ДА МУ ОСТАВИШ ДА ЧУВААТ ЌЕ ГИ ЗАГИНАТ.СРАМ СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА,СИТЕ НИ СЕ СМЕАТ СО НЕСПОСОБНОСТА НА СДС АЛБАНЦИВЕ. ОД ПРВ ДО ПОСЛЕДЕН СЕ ПРЕДАВНИЦИ,АРАМИИ ЛАЖГОВЦИ,КРИМИНАЛЦИ.СЕ ЗНАЕ ШТО ТРЕБА ЗА ОВИЕ ТРУПЦИ КОЈ ШТО САМО ФОТЕЛЈА ГИ ИНТЕРЕСИРА.ПАК ДА ГЛАСАТЕ ВАКВИ НЕСПОСОБНИ ДА ВЕ ВОДАТ. ЈА ЗАДОЛЖИЈА МАКЕДОНИЈА 170 МИЛИОНИ ЗА НЕКОЛКУ МЕСЕЦИ САМО ДА СИ ГИ РАСПРЕДЕЛАТ МЕЃУ НИВ. ДА НЕ МИСЛИТЕ ДЕКА ЌЕ ИЗГРАДАТ НЕШТО ЗА МАКЕДОНЦИТЕ. НЕ БЕ СЕ ЛАЖИТЕ,ЌЕ ИЗГРАДАТ ПРИФАТНИ ЦЕНТРИ ЗА БЕГАЛЦИТЕ МУСЛИМАНИ (ОКОЛУ 200000) ЌЕ МУ ДАДАТ ДРЖАВЈАНСТВО И СЕ ЗНАЕ ЗА КОГО ЌЕ ГЛАСААТ,ПА ПОСЛЕ ТУРКАЈТЕ ЅИД СО ГЛАВА.ОСВЕСТЕТЕ СЕ ДОДЕКА НЕ Е КАСНО.ОЦИЕ СМРДЕНИВЕ ОД ПОД НОС ЌЕ ЈА ПРОДАДАТ МАКЕДОНИЈА И ОКО НЕМА ДА ИМ ТРЕПНЕ.НИШТО НЕМААТ ИСПОЛНЕТО ОД ТОА ШТО ВИ ГО ВЕТИЈА,СЕ ИЗЛАЖАВТЕ ЗА 1000 ДЕНАРИ ДА ГЛАСАТЕ ЗА НИВ И ДА БИДЕТЕ СОУЧЕСНИЦИ ВО НИВНТА ПРОГРАМА ЗА РАЗНЕБИТУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА.СРАМ ДА ВИ Е.

 4. riste petrevski

  MORE OVIE OD SDS I DUI IMA DA NI EBAT MAJKATA… I HORHE PREDAVNIKOT MOLCI . STO E RABOTAVA NE ZNAM

 5. riste petrevski

  ELVIS BAJRAM ZA GINEKOLOG VO SUTKA…..

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ