Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТЕЛЕВИЗИЈАТА „ТВ24“ Е СОПСТВЕНОСТ НА БРАТОТ НА ЗОРАН ЗАЕВ: Љупчо Палевски ја открива вистината за браќата криминалци!

37%
User Rating

Информациите кои веќе подолго време беа присутни во јавноста, дека партнерот во криминал, братот на Зоран Заев, Вице е всушност сопственик на телевиаијата „ТВ24“ вчера ги потврди и бившиот висок функционер на СДСМ Љупчо Палевски

palevski_RSM

– Со самото тоа што јас го говорам кај вас во радио покажува дека имате поголеми демократски капацитети, јас ова не можам да го кажам во ТВ24, која е на Вице, а не на Роби. Меѓутоа во Централен регистар сеуште така се води – изјави Палевски.

loading...

Како што вели екс-претседателот на Градската организација на СДСМ, јавна тајна е дека телевизијата е на Вице, само што формалната смена во централен регистар сеуште не е извршена.

loading...

4 Comments

 1. Ag`r

  Akolku takvi gi ima vo MK posebno vo tnr “stranski investicii” platen stranci kobajagi investitori

 2. Lukovski

  SE OBRAKAM DO GOSPODINOT PALEVSKI…
  SEKOJ COVEK IMA PRAVO DA POGRESI …
  DOKOLKU SAM JA ISPRAVI GRESKATA TOA VEKE NE E GRESKA ,TUKU SAMO POGOLEMO ISKUSTVO VO ZIVOTOT NO I VO KORIST NA EDEN NAROD, POGOTOVO AKO SE RABOTI ZA NAROD NA KOJ I SAMIOT MU PRIPAGATE .VIE PRIPAGATE NA MAKEDONSKIOT NAROD I DRZAVA TREBA DA SE BORITE ZA SVOJOT NAROD BIDEJKI IMATE SPOSOBNOSTI ZA TOA ….
  VE PODRZUVAM VO VASITE IZJAVI POGOTOVO SEGA VO VREME NA POLITICKI KONFLIKTI…
  PRIKLUCETE SE VO ODBRANA NA MAKEDONIJA ….

 3. Vangel

  Lupco vo po nedelnik ova da go kazes NA
  MIKROFON pred 100.000 luge makedonci i KE TI POVERUVAME I KE TE PRIMIME KAKO CESEN MAKEDONEC.

 4. Бозон

  Фрчето на Грчето:
  -Шаовелиш* за една еден-на-еден!
  -Хехебаго, да сaкав математика у школо ќе одев.

  * ао – е зајачки двоглас. Се отвара уста за “A” а се мисли “O”. Па и не е некој придонес кон македонскиот јазик и пракса. Такви пАО-триоти да ги ринеш со шталска говнарка.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ