Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТЕПАЧКА ВО ВЛАДАТА: Секс скандал ја тресе владата, откако висок функционер сексуално злоставувал вработена па јадел ќотек од татко и!

25%
User Rating

Дали владата на Заев од самиот старт ја следат секс скандали? На социјалните мрежи излезе обвинување дека висок функционер на владата, пред две недели сакал да изнуди неконзензуален секс со вработена службеничка. Со неа, како што се тврди на фејсбук, високиот функционер сакал да игра игри на доминација, пишува Република.

Вработената сакала да поднесе отказ за злоставувањето и го известила нејзиниот татко, кој влегол во владата и предизвикал инцидент за да ја зачува честа на неговата ќерка.

Не се открива кој е функционерот кој го направил овој сексуален престап, но, можно е негово откривање во наредниот период.

loading...

Во прилог, целиот статус за случајот:

loading...

12 Comments

  • jas

   toa e toa koga ne izlagate na protest, ne poradi vmro ili gruevski tuku za vas, za vasata zemja za vasiot zivot, koga slucajni minuvaci gledaat protestanti i vrtat glavi i gledaat poskoro da pominat. kako za niv da ne se odnesuva. si zasluzuvate i beter. za leb da nemate si zasluzuvate. picki. narod picka!!! ne zasluzuvate drzava da imate

   • Vistinata koja boli

    Moze da se kaze istoto i so popristojni zborovi, ama za zal toa e mentalniot sklop !

   • Vistinata koja boli

    Pojasuvanje: Mislam na mentalniot sklop na narodot !

 1. Крал Марко

  Мало вуше живот иде даље за исте паре , шта да ти причам кад све знаш, живот во неповрат дирек у пакао

 2. ar

  ee pa koga “zlatoto” od zatvorite ni sega po ulicite i ni sedi vo vladata taka e

 3. ДИК

  ДОЈДЕ ЖИВОТ ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ

 4. spirko

  DOJDE ZIVOT ZA MANJACITE PD SDSŠ

 5. Stranec

  Pa mora so nesto da go potpolnat vremeto vo “vladata” I po “vladinite ministerstva” bidejki za vistinska rabota ne gi biva.

 6. Andon

  Nacukaa tolku mnogu orospii pederi pa boze moj mora nesto da se raboti koga nemal gaolot rabota decata si gi sexal
  TAKA E SO OVIE MURTINSKI OPINCARI.

 7. Ag`r

  Судијата е власт, но и таа се казнува, зарем не?

  Раде Јовчевски

  Сè почесто е присутно мислењето дека е потребно нешто да се менува во однос на кривичната одговорност на судиите. Се прашувам дали денешното општество е подемократско откако во 2006 беше укинато кривичното дело „кршење на закон од страна на судија“?

  Кршењето на законот од судиите не случајно беше посебно издвоено како кривично дело надвор од кривичното дело ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА бидејќи општественото значење на судиската функција не претставува само повреда на службената положба, туку и рушење на правниот поредок на државата.

  Во тој закон стои одредбата дека „за штетата што судија во вршењето на судската функција ќе ја направи на граѓанин или на правно лице со незаконита работа одговара Република Македонија“. Значи и законот предвидел дека еден судија може да работи незаконито.

  Za povekje procitajte ovde.

  http://plusinfo.mk/mislenje/3690/sudijata-e-vlast-no-i-taa-se-kaznuva-zarem-ne

 8. Predavnik

  Хахахаха забавни сте

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ