Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТЕПАЧКА НА ТРИБИНИТЕ: „Сити парк бојс“ предизвикаа иницидент на трибините

User Rating

За време на финалниот меч од Купот на Македонија меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички, изби инцидент на трибините каде беа сместени навивачите на најтрофејниот кошаркарски клуб, популарните „Сити Парк Бојс“.

Поради засега непознати причини, изби тепачка на една од трибините, по што мораше да интервенира полицијата и специјалните служби. Куп-финалето одреден момент беше во прекин, а од разгласот предупредија дека ако инцидентот се повтори, трибината ќе биде испразнета.

Предупредување добија и „Фемили Аеродром“, кои запалија пиротехника, дека во случај повторно да запалат, нивната трибина ќе се празни.

loading...
loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ