ТЕРЕЗА МЕЈ ЌЕ ЈА ПОСЕТИ МАКЕДОНИЈА: Британската премиерка ќе пристигне во Скопје на 18-ти мај

  • May 14, 2018

На 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, во посета на Скопје ќе допатува британската премиерка Тереза Меј.

Таа ќе оствари срдби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија. Ова е прва посета на толку висок државник од Велика Британија по подолго време.

Претходно «
Следно »