Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО БАРСЕЛНОНА: Најмалку 13 загинати во терористички напад во Барселона (Фото, Видео)

User Rating

Неколку лица се повредени откако минибус удри во група луѓе во центарот на Барселона. Инцидентот се случил во Лас Рамблас, популарно место во реонот на Плаза Каталонија.

Полицијата во Барселона соопшти дека во градот најверојатно е извршен терористички напад.

loading...


Локални медиуми јавуваат дека се слушнале и истрели на пазарот Бокерија во Барселона и оти две вооружени лица се забарикадирани во ресторан на плоштадот во Барселона по инцидентот со минибусот.

Според шпански медиуми, возачот на минибусот побегнал оставајќи го возилото. Полицијата го блокираше реонот, а на местото на инцидентот има осум амбулантни возила.

Луѓето од тој реон бегаат во паника, јави телевизијата ТВЕ.

Каталонскиот премиер Карлес Пучдемон го прекина годишниот одмор и се враќа во градот.Најмалку 13 лица загинаа, а 25 се повредени во терористичкиот напад што денеска се случи во Барселона.

Според шпанските медиуми, две вооружени лица зеле заложници откако претходно излегле од минибус, кој удри во пешаци кои се затекнаа на плоштадот Лас Рамблас.

Полицијата е во потрага по возачот на минибусот, кој веднаш побегнал од местото на инцидентот.

loading...

5 Comments

 1. Kurafte

  Epa havier so lanja za ovde znaese da ni soli pamet, ama karmata e kucka

 2. kire

  EEE REMENSKA GLEDAJ STO KE NOSI VASIOT PROEKT ZA NEKOLKU GODINI ILI KAJ NAS KE VNESETE ODGLEDUVACI NA PAMUK . TIE PARI STO KE GI ZEMETE OD PROVIZIJAKE VI IZLEZAT NIZ DUPE PA KE VIDIS KOLKU E MUCNO AMA POSLE JE..NJE NEMA KAENJE VEKE SI GO PRIMILA SAMO KE TI KAZAT NAZDRAVJE .

 3. Stranec

  A sto e najpateticno od se e nivnata (zapadnata) propaganda preku strogo kontroliranite medii deka islamot bila demek “religija na mirot”!!!???
  Gi opisuvaat tie lugje kako zrtvi, kako jagninja bezmalku deka se “dlaboko religiozni” I deka se sto baraat e mirno mesto da se molat na – “alah”.
  A nie – obicniot Narod, sme spored niv : rasisti, netolerantni, sme im pravele “sterotipi”, deka ne sme gi razbirale, deka imame “predrasudi”, deka imame omraza sprema nesto sto ne sme go razbirale…
  Kraj nema na nivnite gluposti!
  E SEGA NEKA GO KRKAAT – DO BALCAK!!!
  ZALNO ZA NAIVNIOT NAROD AMA TOTALNO PORAZITELNO ZA VLADEACKITE ESTABLISMENTI!!!

 4. Kostakos

  Islamska drzava loša, UCK dobra ??????????????????????????

 5. pepi ORIGINAL

  Жално и тажно во што се претвора Европа (како континент).
  Ми се чини дека фатениве ќе ги држат у притвор додека Зекири не им изгради станови у Македонија. Па ќе ни ги пратат, затоа што досега ниту еден мигрант терорист, силувач и насилник (арап) не е осуден, ниту лежи затвор. Или се пуштени на слобода наводно без доволно докази (у стилу сама си го тражела), или избегле од полицијата/ од полициска станица?!
  И овие европејциве (од ЕУ) ќе се бореле против Русија преку НАТО. Дај бе аман, не јадете бобинки !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ