Wednesday, 24/1/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТИМОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДВОДЕН ОД ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ВИНИЧКО: Граѓаните загрижени од политиките на СДСМ и насоката во која тие ја водат државата

User Rating

Тим на ВМРО-ДПМНЕ, предводен од Христијан Мицковски вчера беше во посета на виничко. Мицковски ги посети населените места Блатец и Липец, каде наидоа на голем одзив од граѓаните. Посетата е дел од акцијата на ВМРО-ДПМНЕ за теренска посета на над 1000 населени места во текот на месец јули.

Мицковски ги слушаше проблемите и грижите на граѓаните, кои се загрижени од политиките на СДСМ и насоката во која тие ја водат државата. Граѓаните беа особено загрижени поради најавеното зголемување на даноците и повторното враќање на прогресивниот данок, кој ВМРО-ДПМНЕ го укина во 2006 година веднаш откако дојде на власт, а кој предизвикуваше даночна евазија и помали приходи во буџетот.

loading...

Мицковски потенцира дека политиката на прогресивен данок е погубна за економијата и граѓаните и не носи раст и развој. Тој рече дека рамниот данок допринесе за зголемени инвестиции и отворање на нови работни места.

Сите предлози и иницијативи на граѓаните ќе бидат преточени во законска иницијатива во  Собранието и Советите на општините со цел- решавање на проблемите на граѓаните, за кои од СДСМ остануваат глуви, рече Мицковски.

loading...

1 Comment

  1. Ag`r

    KOLKU LUGJE ZIVEAT VO VINICA!!! za selfi li e rabotava???

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Phone: 071/547-011

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

January 2018
M T W T F S S
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031