Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТОА Е ЕУ: Забрана за гиро и ќебапи во ЕУ, Грците во неверица

User Rating

Грците со неверување ја примија веста дека постои можност Европската унија  да забрани ќебапи и гиро, а #Free_Giros стана тренд на грчки Твитер.

– Дозволија конзерванси секаде, бомбардираат мали деца, но им пречи гиро…Ќе почнеме ли да јадеме гиро скришно и нелегално во подруми и во скриени локали? Ни го забрануваат гирото? Ваква Европа сакаме?, се само некои од коментарите на Грци на Твитер, јави Танјуг.

loading...

Ќебапите и гиро во Грција се под контрола на ЕП каде се наоѓаат пратеници на ЕК за фосфати во брзата храна ширум Европа. Сега гирото и ќебапите се под голем ризик да бидат забранети во Грција што ќе биде вистински хорор за Грците и не само за нив, туку и за останатите љубители на таа храна, објавија грчки медиуми.

ЕП покрена забелешки на предлог на ЕК да дозволи користење фосфати вклучително и форсфорна киселина, ди и три фосфати и полифосфати во месото на гирото и ќебапите.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ