Tuesday, 22/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТОЛКУ СЕ ТРУДЕШЕ, АМА ЏАБЕ: Мери Николова исшутирана од Спасовски и Заев, на нејзино место поставен криминалец за директор!

3%
User Rating

Толку се трудеше, дури и маички со принт на ликот на Зоран Заев по протести носеше, но Мери Николова очигледно со ништо посебно не придонела кон „борбата“ на платеничката револуција, па беше отфрлена од страна на Заев и Спасовски

Продолжува трендот на поставување на криминалци, новинарски влекачи и „сончогледи“ на државни функции од страна на СДС, со што помеѓу членството на партијата се создава силен револт

loading...

Последната причина за револт кај членовите на СДС е назначувањето на Јовица Стојановиќ за директор на Управата за Санкции, место за кое конкурирала и шарената Мери Николова, инаку сопруга на Агрон Буџаку.

loading...

3 Comments

 1. Ag`r

  Na ednata slika CHE, na ftorata Daev a na tretata koj kje bide Dzaferi li ! Izbran na skalite !!!!

 2. Manimal

  Да не се знаело разлика помеѓу Че и зоза, ц ц ц…
  Хуз да бич?!?

 3. Робин Худ

  На оваа Блади Мери – Буџакова, под итно да и се додели директорска фотелја, итно!!! Жена со таков интелект, со таков талент и капацитет (што очигледно жртвувала многу вредности), докача скоро и до самиот ЗАЕВ, и да нема местенце за неа, срамота! Башка што апликација поднела лично до ЗАЕВ и СПАСОВСКИ, да се засрамат. Ако затреба она би се сликала како Министерот за Култура и би ја опнала сликата на насловната на веб страната на институцијата што евентуално би ја згрижила како директорка.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ