Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТРАГЕДИЈА: Дедото од Карпош кој се водеше за исчезнат, настрадал во сообраќајна несреќа

User Rating

Душко Трајковски од Карпош, кој се водеше за исчезнат веќе два дена, починал пред 11 дена во сообраќајна несреќа, потврдија од МВР.

85-годишниот Трајковски возејќи се со неговиот велосипед попладнето на 2 декември бил удрен од автомобил Фиат Добло со скопски регистрации на крстосницата од булеварот 8-ми Септември и улицата Момин Поток. Бил пресен во клиничкиот центар.

На 7 декември вечерта од Ургентниот центар пријавиле во МВР дека повреденото лице, чиј идентитет во тој момент бил непознат, починало. Неговото препознавање најблиските го извршиле денеска.

loading...
loading...

1 Comment

  1. Ag`r

    Zalno, treba da pocine covek za doktorite da prijavat vo policijata !!!!????
    Pri sekoja povreda na pacient dobiena od drugo lice doktorite MORA da povikaat policija.
    Dali doktorite znaele koj go pregazil covekot?
    Vo vreme koga imame vakvi slucaevi doktorite ispagjaat soucesnici za zataskuvanje na zlodeloto. I ostetenite ne mozat da si gi ostvarat pravata zatoa sto vo mnogu slucaevi nema ni zapisnici vo ambulantite….koristat toaletna hartija.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ