Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес

5%
User Rating

 23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес.

kamion-1

Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој  од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот дел од возилото висело над провалија.

loading...

kamion-3

Сообраќајната несреќа се случила на влезот во градот од источна страна.

По несреќата, веднаш интервенирала екипа на итната медицинска служба, која успеала да го извлече возачот од провалијата и да го пренесе во велешката болница. Веднаш му била дадена прва помош, но поради сериозноста на здобиените повреди тој починал во болницата.

kamion-2

На местото на несреќата трае увидот во присуство на основен јавен обвинител и на екипи на СВР Велес. Од полицијата велат дека во текот на денот, односно по завршувањето на увидот ќе дадат подетални информации за причините на несреќата.

kamion-4

 

ФОТО: КУРИР

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ