Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТРАГИКОМЕДИЈА ОД ВЛАДА: Откако го испра Мерцедесот, па го исчисти подрумот во Владата и стадионот, Драги Рашковски ја чисти и депонијата во Тетово

28%
User Rating

Кога не би било трагично, би била комична улогата на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, кој по се изгледа дека служи како главен хигиеничар на новата владина администрација

 

loading...

Откако го испра намерно извалканиот Мерцедес, и ги изгланца подрумските простории на владата и Арената „Филип Втори Македонски“, Драги Рашковски се впушти во акција за генерално чистење на тетовската депонија.

Она што Рашковски пак не сака да го открие е локацијата на која ќе се одложува ѓубрето од тетовската депонија. Имено, согласно стратегијата за релокација на депонијата од центарот на Тетово, Арифи, градоначалничката на градот по цели 10 години нашла соодветна локација на излезот од градот, имено во кругот на поранешна „Медицинска пластика“.

Објектот кој е надвор од употреба е практично на 200 метри од сегашната депонија, и сеуште е опасност за здравјето на тетовчани, но Рашковски исто така крие и дека поголемиот дел од отпадот од депонијата во Тетово исто така ќе се пренесува и во Скопска „Дрисла“.

Така, Рашковски и владата на Заев наместо да се справат со еколошката катастрофа, всушност ќе ги трујат скопјани.

 

loading...

6 Comments

 1. Аминта

  ОВИЕ СЕ ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА ЗА МАКЕДОНИЈА. НАРОДОТ ТРЕБА ДА ПРОГЛАСИ АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА… ВАКВИ КАРИКАТУРИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ ЈА УНИШТИЈА ДРЖАВАТА.

  • Kurov

   Izabrana elementarna nepogoda.

 2. pero-pepe

  STO E OVAJ BRE LUGE !!!!?????????????????
  COVEK LI E ILI NEKOJ VONZEMJANIN ???
  LICI NA STATUA SO PILA DELKANA

  • Ag'r

   Genetski/secenko na gango Zaevistan. Nov vid na !!!! Takvi sakase hitler

 3. pero-pepe

  STO E OVAJ BRE LUGE !!!!?????????????????
  COVEK LI E ILI NEKOJ VONZEMJANIN ???
  LICI NA STATUA SO PILA DELKANA

 4. Trpe

  Deponijata vo tetovo ja zapali vladata zaradi ednostavna pricina so gorenjeto na djubreto se namaluva volumenot i taka po nivnata logika ke ima pomlku za pretovar rabota sto e koiristena mnogu cesto vo gradot rabotnicite od komunalnoto toa redovno go pravea pred donesuvanje na zakonot za palenje a toa e po necija naredba od gore a toa sto se stvaraat ortrovni i kancerogeni gasovi ne im e gajle a se gleda deka i iovaa vlada misli na sve samo ne na grdajanite!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ