Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТРАМП ТРЕБА ДА ГО ОТПОВИКА БЕЈЛИ: Истражителот на „Џудишал Воч“ со интензивна истрага во работењето на Бејли!

76%
User Rating

Истражителот во Џудишал Воч, Вилијам Маршал во деталната анализа за Американ Тинкер за политичката криза и финансирањето на Невладините организации во Македонија повика Претседателот на САД и неговата администрација да го отповика амбасадорот во Македонија, Џес Бејли.

bejli-tviter
-Џудишал Воч започна интензивна истрага во врска со ова прашање. Во меѓувреме, Администрацијата на Трамп треба да го отповика амбасадорот Бејли, пишува Маршал.

Додава и дека треба да се направи чистка во мисијата на САД во Скопје и да се запре финансирањето на организациите на Џорџ Сорос.

loading...
loading...

5 Comments

 1. Makedonija

  Како што гледаме до сега Трамп нема ништо направено за Бејли. Изгледа и тој ќе ја тера истата политика како Обама. Бејли ќе остани во Македонија до крајот на неговиот рок а тој што ќе го наследи изгледа ќе биди како него. Требаше уште многу одамна да се истера Бејли од Македонија а исто и сите други што се мешаат во внатрешната политика на државата.

 2. Nada Demitriow

  Дoлжнoстa нa aмбaсaдoрoт е oд диплoмaтскo-aдминистрaтивен кaрaктере a не мешaње вo внaтрешните рaбoти нa држaвaтa кaде е испрaтен.

 3. СПС

  Да им го објасниме на политичативе наши недоквакани што значи зборот демарш. И да им објасниме на дипломатијава наша недоквакана, кога превземаат или непревземаат адекватни чекори од кого треба да се плашат, од меџународната и стратешките им партнери дан се налутат или треба да се секираат за народот дан го налутат. Народот ги избрал и од народот леб јадат.

 4. Stranec

  Za ‘KANCITE” ne vazat zakonite na drugi zemji, oni se smetaat za mnogu poveke od ostanatite. Oni se “SPECIJALNA ZEMJA SO SPECIJALNA MISIJA…”.
  Yeahhh, WE ARE SPECIAL! SOOOO SPECIAL! ABOVE US ONLY SKYYYYY…Ohhh yeaahhhh

 5. Lupco Sydney - Australia

  NOT OVER TILL THE FAT LADY SINGS !!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ