Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ТУСК СЕ ОБРАТИ НА РУСКИ: Сочувство до семејствата на загинатите во терористичкиот напад во Санкт Петербург!

User Rating

Претседателот на Советот на Европа Доналд Туск му се обрати на рускиот народ на руски јазик

Donald Tusk
Доналд Туск на својот профил на Твитер на руски напиша: „Моите мили се со жртвите на експлозијата во метрото во Санкт Петербург, со нивните семејства и најблиските“.

Поголемиот дел од високите претставници на земјите од Европската Унија изјавија сочувство на Руската Федерација и на семејствата на загинатите.

Македонското МНР беше меѓу првите кои испрати писмо со сочувство до Руската Федерација.

loading...

1 Comment

  1. Бозон

    А овој Туск да ти имал второсветски дедо. Се е појасно и појасно. за овдешниве второсветски. Нацисти де.
    Па и заедничката изјава на Вајгл, Кукан и Флекенштајн (пази име). Маме ли му ебам кој ли им ја напишал?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ