Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

УАПСЕН ЛИДЕРОТ НА ИСИС: Абу Бакр ал Багдади, лидерот на ИСИС е уапсен за време на обид за бегство!

37%
User Rating

Лидерот на ИСИС Абу Бакр ел Багдади е уапсен за време на обид за бегство од Мосул, соопштуваат арапските медиуми, повикувајќи се на началникот на прес-службата при Комитетот за безбедност и информаи на ОН Хејтам Абу Саид

al-bagdadi
Ел Багдади е уапсен во момент кога ја преминувал раницата помеѓу Ирак и Сирија

Вчера исто така се појави информација дека кај Мосул е убиен еден од помошниците на Ел Багдади – Хасбул ел Кавкази, познат под надимакот Кавкаси Емир.

loading...

Потсетуваме, на почетокот на март Ел Багдади на членовите на ИСИС им се обрати со говор во кој призна повеќе порази во последно време.

Претходно, во средината на фебруари, медиумите соопштија дека лидерот на терористите е ранет за време на воздушен напад во Ирак.

loading...

1 Comment

  1. Stranec

    Dodeka ne mu ja vidam muckata (ili g’zot) zakacena na chingel – ne veruvam!!!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ