Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

УБИЕН УШТЕ ЕДЕН КОСОВАР ВО СИРИЈА: Терорист од редовите на ИСИС од Косово убиен во Сирија

User Rating

Со убиството на К.А., бројот на загнати Косовци во конфликтите во Сирија и Ирак се искачи на 75

Уште еден косовски државјанин, кој се борел на страната на терористичката група Исламска држава (ИД), е убиен во Сирија.

loading...

К.А. од селото Пестово кај Витина, е последната жртва од Косово во војната во Сирија. Тој живеел во Германија од каде и им се приклучил на џихадистите на ИД во Сирија, пишува електронското издание на приштнискиот весник „Екпрес“.

Со убиството на К.А., бројот на загнати Косовци во конфликтите во Сирија и Ирак се искачи на 75.

Податоците на полицијата потврдуваат дека во конфликтните подрачја се наоѓаат 195 косовски државјани, од кои 95 деца и 40 жени.

loading...

3 Comments

 1. kire

  AJ AIRLIJA NEKA SE MNOZAT OVIE KUCINJA TAKA KE PCOVISUVAAT A KOI PAMET NEIM IDE .

 2. Aco

  Sto pisete za tija gubrina

 3. Solun Skopje Sandanski vo Mk

  ha-ha, EXPRESS DO alahhhh, na parcinja se razbira !!!
  Ljochka Express….

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ