Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

УЧК ИСПРАТИ УЛТИМАТУМ ОД 72 ЧАСА: Ослободување на терористите од Диво Насеље и сите Албанци да ги напуштат институциите!

63%
User Rating

Во новинската агенција Лајм пристигнало известување , во име на генералниот штаб на УЧК со седиште во Скопје. Во ова известување со бр. 6, санкционирана е одлуката на судот за осудувањето на членовите на кумановската група, додека од Албанците побарано е да ги напуштат сите државни институции каде што се вработени. Се добива ултиматум од 72 часа кој започна денес и ќе заврши во среда. Можете да ја прочитате комплетната комуникација на сликата подолу: (Lajmpress)

loading...

Во случајот Диво Насеље се осудени 33 терористи, од кои седумина на доживотен затвор, а вкупната казна на останатите терористи е 730 години затвор.

loading...

40 Comments

 1. Zoran

  Abe ajde, sigurno.

 2. Manimal

  Хе хе…
  Објава за отворена сезона?
  Фино.

 3. IgorMKD

  Ми се стресоа гаќиве.

 4. Звонко

  Која багра се ова албанциве па тоа не е нормално..

 5. трендафил

  Ако добро разбирам косовскиот исламски калифат смета на помош од Бејли и Заев. Ајде да посакам Сирија да им се случи но со вмешување на Русија од првиот ден, не по разгорување на војната.

 6. Biser

  Eeeeee jebiga, pa koj da ceka 72 casa, aj u pm.A zosto ne pocnete uste nokeska? ovaa na slikava zensturina siptarka sto drzi puska, vo sluzi za maskota ili znae a puka? Alooo siptari, ne e veke 1999 ili 2001…

 7. Krste

  Штаб на учк во СКОПЈЕ????????????????
  Кој курац бе крвта да ви ебам и племе и семе е комуњарско

 8. Antidepresiv

  Nesto pocnaa da cvikaat vaterpolistive od planina.

 9. Stefan Vlahov-Micov

  SHIPTARITE PUKAT SO ORUZJE,A NIE SAMO SO ZBOROVI. ZATOA I JA PREZEMAAT MAKEDONIJA.

  • Трајче Манев

   Шиптарите се полни со оружја, колку Македонците имаат оружје?

   • Чиста Македонија

    Некои да некои не,а тие што имаат имаат лесна попара,а за ова се бараат тешки месишта.

 10. Bo

  AJ DA VIDIME STO KE NAPRAVI OVOJ PAT FIKUSO HORHE IVANOV PREDSEDNIKOT NA MAKEDONIJA.AKO OVIE NAPADNAT NA NASATA GRANICA ILI VNATRE I AKO NASIOT FIKUS NE PROGLASI DRZAVNA SOSTOJBA I POCNI DA PREGOVARA SO STRANSKI POLITICARI PREKU BALISTOT ZAEVI I SRPSKATA VLAJNKA SEKERKATA A NASATA MAJKA TERESA GRUJO GI PODRZI ISTITE TRI GORE SPOMNATI FIKUSI I I IZRODI SO PRODADENI DUSI,TOGAS LUGE SPREMAJ TE SE SO TIE STO IMATE DOVERBA ZA DA SI GI ODBRANITE FAMILIITE,DRZAVATA I PRIJATELITE.AKO OVA NE E SOSTOJBA ZA DRZAVNA BEZBEDNOST TOGAS VIE KAZETE KOJA E DEFINACIJATA ZA TAA RABOTA.

  • Bube Leo

   Така е, ние само мрчиме, а ако нѐ запукаат па да видам тогаш кои комити пушка ќе земат! Вака на фејсбук сите сме Терминатори..!

  • Lidija

   da ne bese Horhe ti odavna so tvojot Grujo ke bese izguben. Samo Horhe go priznavam vo ovaa drzava

 11. И.П.

  До кога ќе попуштате… затворете ја границата со САП Косово и претпазливост кон Албанија!

 12. Gligor

  Za onie zenski nese zenski maskirani pederi koja siptarka drzi oruzje znaat samo kur v,gas da drzat,, ,pleme kacacko smrdeno

 13. Чиста Македонија

  Абе што се криете шиптари како пички.Ве чекавме пред Сообрание во неделата никаде ве немаше.300 души немавте на тоа прц-парадата пола деца и старци и се друго сакато.Патетики едни сечени,дојдете и почнете ја еднаш да завршиме со вас.Едвај чекам/е сапун да ве правиме на сред плоштад

 14. MAKEDONEC

  GELDI GELDI ARNAVUTCE,JAPTI KATIL FERMANCE. BELKI BUJUK MAKEDONEC ARCI KODZAMITI FISECI…….

 15. Трајче Манев

  Иде живот, кај и да е сите ќе живееме на едно место!

 16. Канализација

  Абе што скокнавте бе фајромчиња пе#ерчиња?
  Па нели половина од фајромците гласаа за комуњарите? Што плачите сега бандо ВМРО-овци лажни патриоти?
  Па нели имаше и месни избори и ништо не напрабивте?
  Па нели царувавте 12 години и кога дојде време да покажете што е вистинска влада се скривте ко пи#ки под кошула?
  Па нели целата држава ја скршивте, ниту една државна установа не ги извршува своите Уставни и законски обврски и должности?
  Алооо, мртва е државата!
  Заборавивте ли пребројувањето на Изборниот Список кое го побараа комуњарите покажа 2 450 000 жители ? Во споредба со маѓичниот попис, пардон пребројување, од 2002 тоа значи 345 000 останати/дојдени косовари.
  Дали сте свесни фајромчиња што значи таа бројка процентуално?
  Алооо појма немате што ви се случува в куќа.
  Алооо, готово е, мртва е државата!

  • Manimal

   Проливче, шо те кур боли?!?
   И шо е битно дали една држава е готова?!
   Затоа си правиш нова.
   Одвратијо, досаден си (се подразбира како пролив) и за твоја информација – ТОТАЛНО НЕБИТЕН!
   Твоето постоење е еднакво на прдеж во ураган.
   На погрешна адреса се обраќаш, овдека најмалку има од таквите шо ги „критикуваш“.
   СИКТЕР!

 17. Predavnik

  Ve laze infomax be. Si igraat so vasite cuvstva. Imaat zadaca. A vie siroti im veruvate. Vakov dopis moze koj saka da napise. Aj bas ke vidite deka za 3 dena nema nisto da se desi. Nego so stana so begalcite be, neli ke ni gi useluvaa po zgradi. Ili pomina kampanjata i se zaborai. Abe smeski ste, nego debilive so vi veruvaat…

  • Manimal

   Испрдоче, јади лајна кај твоите :-).
   Не е лажен, затоа шо знаеме како функционираат, а гарантирам дека и вашата цајканарија има замешани прсти во ова.
   А за мигрантите – направи гоооолем напор да научиш нешто:
   http://www.theoccidentalobserver.net/2016/10/04/the-coudenhove-kalergi-plan-white-genocide-by-design-part-1/

   • Antidepresiv

    Taka im kazuvaat po soros portalcinjata i znajs so glata vo zid udiraat.

 18. Krste

  Реплика на ПРЕДАВНИК, оди те молам на lajmpress.com и провери а не да тресиш ЛАГИ тука за инфомакс биле со фејк новости ова а точни Информации!!!!

  pas-denimit-te-grupit-te-kumanoves-riaktivizohet-uck-ja-ne-maqedoni-me-ultimatum-72-oresh-do

 19. Kristof

  UCK ja koristi kancelarijata za Crpko da prakja komunikacii.

 20. Сведок

  „Канализација“ и „Predavnik“. Дали овие прекари што ги користите – најмногу Ве опишуваат?

 21. Milena

  a gde je pecat

 22. Makedonka

  Posle 72 časa site se povlekuvaat od instituciite. A ke se povlecaat li site vo kosovo i nadvor od nasata Makedonija? Toa e odlicna ideja, samo da ja sprovedete, da ne bide laga. Pazete Zbor si e zbor !

 23. kire

  ABE KANALIZACIJA JES DASI PREDAVNIK AMA TOLKU DA NESIJA SAKAS DRZAVATA I NARODOT RADI VMRO . TI DRZISIJA TVOJATA OPREDELBA AMA OVAAOMRAZA KAZUVA DEKA SI POREMETENA LICNOS -BOLEN ILI PSIHO SLUCAJ ZA KOJ TREBE VREME ZA LECENJE NO BEZ GARANCIJA ZA IZLEKUVANJE AMA VERUVAM KOMUNJARIVE TE SNABDUVAAT SO BRASNO REDOVNO DODEKA SI IM INTERESANTEN POSLE TOA KLOCA U GAZ I UMIRACKA ZASTO SAMIOT ZNAES KOLKU KOSTA EDNA DOZA A TI SAM NEMOZES TAKA ODBERISI SAMO DOBAR PLAC MOZES I DA SI ISKOPAS GROB DA NE IM PRAVIS TROSKOVI NA TVOITE . AJDE NEKA TIE LESNA ZEMJA.

  • Dimitar

   Kire, onie od SDS ne gi mrazat VMRO, toa e samo izgovor da si ja opravdat lapanata, predavstvoto i poltronstvoto kon Amerikancite – ja znaeme rečenicata ( ja slušam od SDSovci isto taka i od DPMNEovci ); ami nie sme slabi ne im možeme ništo ( na Amerikancite, na Šiptarite, onie nareceni “Bugari”, grcite itn. ) Ama možat da go sprovedat najgadnoto predavstvo bez nikakov problem. No, samite si sme krivi, sedime so vkrsteni race dodeka pred oči ni ja uništija identitetot, državata itn.

 24. Lupco Sydney - Australia

  Dobro kazano Dimitar, za nestreka site okulu tebe se tolku budali sto
  nemas sanca da ja prenesis ili objasnis tvojata nacionalna sves.

  • Dimitar

   Lupčo, ne mislam deka sme budali kako narod, tuku našite patriotski čuvstva se iskoristeni od strana na političarite za lični/partiski upotrebi, no koga treba da se branat nacionalnite interesi na MKD i Makedoncite, istite političari se štedat kako mladi nevesti. Ova go vidovme so 27mi April koga tolkav narod pomina bez nikakvo političko dostignuvanje, osven koga bea izmanipulirani na 27-mi April. Si go štedat političkiot kapital ko “evrej”, no koga vika Bejli “ripajte” togaš vo hor ripaat site
   doeden..

  • Dimitar

   PS A tie “patriotski čuvstva” ili nacionalen svest, bez struktura nemožat da se izdignat nad “indolentnosta”, odnosno celokupniot razočaranost so što sme natovarani od koga stigna erata na Zaev. Namesto da go kreva narodot, DPMNE saka da poentira so Bejli a si velat so zabranuvanje na nacionalniot svest ke dobijat poeni kaj Bejli.

 25. Trpe

  72 Casa za “nasiot strategiski partner da gi pregrupira i prati ISIS ovde za da go plasat narodot i da bidat pusteni “borcite za sloboda ” na Albancite koi ni gi pratija od Bond Stil kompletno naoruzani da ja sitrat amerikanskata”demokratija” i koj prakticno ke vlezat bez otpor bidejki i vo valsat se nivnite istomislenici so go;ema podrska od Bejli koj praktisno komanduva i so policijata i vojskata a i sudovite!

 26. ЉУПЧЕ

  ПАК ИМА АМЕРИЧКИ ИНСТРУКТОРИ МЕЃУ НИВ?

  • Чиста Македонија

   Да тоа нормално

 27. Дени

  Да не бидеме глупи и да правиме исти грешки од порано.Писмото испратено од шипките да се препрати до ЕУ,НАТО, САД,Русија,ОН итн.Да им се укаже дека истите терористи т.н. револуционери од 2001 сакаат да удрат по институциите и да ослободуваат криминалци и убијци.Овие организации треба да имаат време да заземат свој став и да реагираат соодветно, во спротивно нема да гарантираме прекин на огнот и акџиите што војската и полицијата ке ги превземе (како во случајот во Арачиново) се до целосно истребување на овој уч-кансер од нашата земја.Да не им дадеме повод со дезинформации да се претставуваат како револуционери повторно.Светот треба да знае што ќе им се случи на шипките и дека е по нивна сопствена вина.Да се информира светот дека ние сме единствените бранители на нашата земја.

  • Dimitar

   Site vesti za Makedonija odat preku zapadnite “mejnstrim medija” MSM, a site vesti se napišani od anti Makedonski faktori, zatoa tvojot predlog ( prakanje pisma so Makedonskata vistina, vo vrska so Šiptarskite teroristi ) e težok da se ostvari. Makedonskite političari ja nosat vinata za uništuvanje na Makedonija po toa što postojano jas veličat zapadnata politika a vo isto vreme koga tie ni ja urivaat državata. Mora da ti e jasno deka Makedonskite predavnici, onie na Bejlioviot spisok, prdat vo edno grnče zaedno so UČK.

 28. Сведок

  Тууу, што не мине воа времето… Оште колку остана?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ