Sunday, 18/3/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ФАСЦИНАНТНО ВИДЕО: Запознајте го храмот Василиј Блажениот низ 3Д прошетка!

User Rating

Храмот на Пресвета Богородица или Храм на Василиј Блажениот изграден е во периодот од 1555. до 1561. година. Храмот денес е дел од историскиот музеј и се наоѓа на списокот на објекти од Светското наследство на УНЕСКО

За да добиете повеќе информации, кликнете со вашето „глувче“ кликнете и движете низ видеото.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

March 2018
M T W T F S S
« Feb    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

iNFOMAX.mk на ФБ