Thursday, 22/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ФИНГИРАНА СООБРАЌАЈКА И ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ: Митревски обвинува за притисоци и закани по живот, нелегитимниот Димовски да ја напушти функцијата!

23%
User Rating

Претседателот на Сојуз на синдикати на Македонија, Живко Митревски, секретарот, претседателот на СОП и соработниците, деновиве се изложени на исклучителни притисоци, уцени, закани за физичка ликвидација, информираат тие.

-Бевме сведоци на фингирана сообраќајна несреќа кога комбе во движење ја удри позади колата службена. Очигледно притисоците имаат за цел да се откажеме од оваа борба, автономијата на синдикалното движење во Република Македонија и се користат методи од најцрните денови на УДБА. Сакам да порачам дека го повикуваме државно именуваниот и нелегитимен претседател Димовски веднаш да ја напушти функцијата која државата му ја додели на очиглед на целокупна демократска јавност и веднаш, под итно да го спроведе барањето на Светската конфедерација на синдикати, на Европската конфедерација, според кои легитимен претседател е д-р Живко Митревски и раководството кое претходно беше избрано на 19-тиот конгрес, вели Митревски.

loading...

Тој денес ги повика надлежните служби кои работат во зградата на ССМ веднаш да престанат со фалсификувањето на службените документи.

-Ги повикуваме сите служби веднаш, а особено државно именуваниот и самопрогласен ВД претседател Димовски, да ги отвори просториите на синдикатите за влез за вработените во нив. Овие простории се узурпирани, без одлуки на органи и тела,  вели Митревски.

Тој го повикува нелегитимното раководство именувано од страна на државата и министерката Царовска да престане со трошење на парите на работниците.

loading...

4 Comments

 1. Аристократ

  Жиле, ајд во пензија.

 2. Македонец

  Ова е окупаторска, антиМакедонска, нелегитимна власт. Македонија треба да се ослободи од Американската окупација. Потребно е востание.

 3. Revolucioner

  A dobro dali nekoj se ima zaprasano so ima napraveno sindikatot na makedonija za obicniot rabotnik pa rabotnicite vo mk nemaat nikakvo pravo svedeno e na robovladetelstvo glavnite sendikalci samo znaat da zimaat pari od oligarsite nieden zakon ne go stiti rabotnikot sramotaa

 4. Gocе

  Еј доста со плачење Абе маме ебење на секој што е будала има и побудала од него само молотови и маме ебење платете агенција од Бугарија за тепање и ќе ги извадите сите комуњари од ССМ гаранции давам за тоа и ако треба кренете рака и на полицијата без страв Закони НЕМА !!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ