Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ФФМ ЈА КАЗНИ ШКЕНДИЈА СО ШЕСТ МЕЧА БЕЗ ПУБЛИКА: По скандирањето „Уби каура“ и тепачката помеѓу фудбалерите, казната симболична!

20%
User Rating

Казната е како резултат на инцидентите што се случија за време на реванш полуфиналето во Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар, кога по конфликтот меѓу двајцата капитени Бобан Грнчаров и Ферхан Хасани на терен влегоа дел од навивачите.hasani-grncarov-640x294

Судијата на натпреварот Александар Ставрев го прекина дуелот, а нешто подоцна продолжи. Висината на казната е како предупредување до тетовскиот клуб дека вакви случки можат да донесат и инцидент од далеку поголеми размери.

Ова значи дека утрешниот дерби дуел од првенството меѓу Шкендија и Вардар ќе се игра без гледачи, како и сите натпревари на Шкендија до крајот на шампионатот. Воедно, казната ќе биде и за првиот дуел од новото првенство.

loading...

Шкендија има право на жалба, но казната може да биде само намалена

loading...

3 Comments

 1. Dimitar

  Prodožete taka so simbolični kazni…

 2. ja ne znam bev vo podrum AMA ISKOCIV OD PODRUM

  utre malku i Vardar ke bide kriv
  pa ke mu zamat tutulata posto ne moze na legalen ke bide na nalegalen kako USKATA DZAVERI

 3. Dimche

  Димче – Смилево 1903 Даме Груев

  Сето ова значи, рани куче за да те лае.
  Ова го нема никаде во светот, несвесната ЕУ од Македонија направи чорбакаша.
  Кое виновникот за сето ова што станува?
  Повеќе од јасно е дека македонските изродници од СДС со нивната недоразвиена интелегенција ја поставија Македонија на тезгере за да секој еден да ја понижува и да се изигрува со неа, ова нешто да се случува во други држави крв ќе се лие.
  Со диво племе и врагови кој е тој да може да има соживот.
  Живееш во Македонија, почитуваја почитувајги македонските закони.

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ