Monday, 23/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ХАРАДИНАЈ СИ БИРА ГРАДОВИ: Го сакам Косово до Ниш (ВИДЕО)

3%
User Rating

На ова српските власти одговорија дека тој може слободно да дојде во Ниш но дека ќе заврши во затвор.

Ramus-620x350

Поранешниот лидер на УЧК, Рамуш Харадинај по ослободувањето од судот од Франција не престанува со провокациите.Тој во интервју за косовската „Rokum“ телевизија рече дека ако стане премиер а Србија за тоа време не го избрише Косово од својот Устав тој ќе уфрли третина од територијата на Србија сосе градот Ниш.

loading...

-Ако ЕУ и САД не одработат својата работа не ни преостанува ништо туку да воведеме реципроцитет.Додека тие го држат Косово во својот устав ред е нас да третина од нивната територија да вметнеме во наша-рече Харадинај.

На тоа српските власти одговорија дека тој може слободно да дојде во Ниш но дека ќе заврши во затвор.

Погледнете ги заканите на Харадинај

loading...

13 Comments

 1. Бозон

  Му се може бе да бара. Види кои се амбасадори стојат зад него. Се пријатељи на сељи.
  Со штемпани пари окупација.

 2. Бозон

  ПС Нешто зајко се подизгуби, како и фрче, грче и останатите. Шефовите им испаднаа во прв план. Вратени се во кафекуварки и мивки. Пошто за на шипка не ги бива.

  • Љубе

   Vidi mu ja muckana od lizenje mu e potecena kako na skopen krmak gnasa od majmun pleme vonzemsko idijotsko

   • Stranec

    ORANGUTAN…

 3. Dimitar

  Od koga dva pati go fatija pa go puštija Francuzite mora da se kurči da pokaže “kolkav” navistina e. No po klipčeto kade što Rusinot go legnuva na zemja so eden šamar se gleda negovata “golemina”..

 4. Ag`r

  Mora da ostane dvorska budala inace samite kosovari koi bile i se negovi zrtvi bi go sjebale. Za licna korist izigrava pudlica na scum ambasorite od ue I usa…. tapija traze za ukradenoto iako nema da bide na negovo ime HAAAA HA HA HA

 5. Русин

  Димитар даj ми линк каj му маваат шамар на шиптаров?

  • Dimitar

   Go pobarav no go nemaše nigde. Toa beše snimeno na vremeto na bombardiranjeto na Srbija, i se naogjaše na internetot pred nekoja godina nanazad, no posledno vreme nekolku mediumi – telegraf, vecer, i možebi start.mk. -go vrtea no ovoj pat samo sliki od iskrvavaniot Haradinaj. Ruska patrola mu ja sretnale kolata kade se dvižel vo društvo pa junakot pokaža bezobrazluk sprema Ruskata patrola i od eden specijalec si go dobija so eden ubav šamar beše legnat na pat, pa stana sijo iskrvaven ko pes, i tuka završe “bitkata”.

  • Goce

   Koj samar be :D? Ovoj krvovi e na slika.
   E navodno koga rusite go apsele on rekol “da ne bev vrzan, ke videse sto ke se desese”. Rusinov go odvrzal i mu go zel zdravjeto.
   Ne sum go gledal videoto i ne mi e verno deka bilo postirano nekogas. Moze da gresam.

 6. Трајче Манев

  Ај баш да видам дали ќе дојде до Ниш. Додуша може да отиде натака ама нема повеќе да се врати назад.

 7. Stranec

  Lae kako besno kuce shitarsko

 8. Zlatko

  Dami i Gospodo ZIVEAM Za Toj DEN Koga KOSOVARITE Ke UDRAT Na SRBIJA So Seta Svoja Sila Pa I So PODRZKA Na DEEP STATE Koi Se ISPARTALIJA No Sepak Imaat Sila Pa Da Ja VIDIME PODGOTVENOSTA Na SRBSKITE VLASTI Posebno DACIC SPS na Miloshevic Za Konecno Presmetuvanje So Shiptarskite GEGA-NAKAZI Za NAVEK Koi NAJVEROJATNO Ke Se PRESELAT Vo MKD Na CrpkoRadovskata OPINCARSKA BANDA Aramii/Kriminalci/Shitkaci/Predavnici/Abdali i Sl. Koi Ke Mora Da Si Najdat Mesto Kaj Site Onie MAKEDONCI Koi GLASAA Za CrpkoRadovskata OPINCARSKA BANDA Na 11-Dekemvri NEKA VI E NAZDRAVJE No i Na SITE Nas OSTANATI Ako Ne SE PREVZEME Neshto ZA SAMOZASHTITA..??

 9. Старомоден

  Е ако де. Еве, и јас си ја барам назад Кутмиче вица. Колку моето ќе се исполни, толку и неговото 🙂

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ