ХОРОР НА АВСТРИСКИТЕ АЛПИ: Урагански ветер ја фрла гондолата на жицарницата полна со туристи кои се држат за да не испаднат!

  • January 7, 2018

Силна бура ја зафати Европа, а поради густиот снег и ураганските ветрови, од остатокот на светот се отсечени и ски-резортите во Италија, Швајцарија и Австрија

На австрискиот Тирол му се закануваат лавини, а многу патишта се блокирани. Ураганските ветрови со удари и до 140 километри на час носат се пред себе.

На скијалиштето Силврета Монтафон ветерот ја фрлал гондолата на жичарницата како да е од хартија додека скијачите внатре цврсто се држеа за да не испаднат.

Љубителите на скијањето се најдоа во жичарницата во погрешно време – пишува во коментарот на снимката, чиј автор е еден од туристите.

Претходно «
Следно »