Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ХОРОР НА АВСТРИСКИТЕ АЛПИ: Урагански ветер ја фрла гондолата на жицарницата полна со туристи кои се држат за да не испаднат!

User Rating

Силна бура ја зафати Европа, а поради густиот снег и ураганските ветрови, од остатокот на светот се отсечени и ски-резортите во Италија, Швајцарија и Австрија

На австрискиот Тирол му се закануваат лавини, а многу патишта се блокирани. Ураганските ветрови со удари и до 140 километри на час носат се пред себе.

На скијалиштето Силврета Монтафон ветерот ја фрлал гондолата на жичарницата како да е од хартија додека скијачите внатре цврсто се држеа за да не испаднат.

loading...

Љубителите на скијањето се најдоа во жичарницата во погрешно време – пишува во коментарот на снимката, чиј автор е еден од туристите.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ