Sunday, 27/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: Не знаат една прослава да организираат, не пак нешто да изградат, но кога треба да се задолжи, тука се беспрекорни!

100%
User Rating

Повеќе од 1.6 милијарди евра долг за нешто повеќе од половина година, економски хаос, финансиска нестабилност и нулта економски раст е резултатот на новата влада предводена од СДСМ

Сиромаштијата од ден на ден расте, во аптеките нема лекови, болниците се оставени без основни материјали за работа, а Владата на Зоран Заев упорно ги задолжува граѓаните од ден во ден. И покрај ваквата слика, владината екипа максимално ја апсорбира власта, па наместо решенија за проблемите, решение наоѓаат во веселби и блех музика.

loading...

Ваквата ситуација ја коментираше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„Сега е јасно зошто го одолговлекуваа пуштањето во употреба на автопатот. Не знаат ниту прослава да организираат, а не пак нешто да изградат, но кога треба да се задолжи, тука се беспрекорни. Денес ново задолжување на Владата од 20 милиони евра!“ – напиша шефот на опозицијата на својот ФБ профил.

loading...

5 Comments

 1. PAVEL

  ABRE MAKEDONCINA UBAVO E KOGA SE GRADI,AMA KOGA SE FALITE KOJ KOLKU IZGRADIL ZA ZALENE STE.KAKO TOA SO TOLKU MNOGU GRADENE ZA 10 GODINI I PAK MEGU POSLEDNITE VO EVROPA.A OVIE STO SEGA ZEMALE KREDITI E PIKNALE MAK.VO GOLEMI BORGOVI ,DANE SE SLUCAJNO ZA DAGI ZATINAAT VASITE DUPKI STO GI OSTAVIVTE ZAD NIV.

 2. Nikola

  Dobro sto konstatira i sto sega?

 3. BOND

  a imeto sto bidna,dzabe se koga ke ne prekrstat….

 4. Dimitar Makedonski

  Eve go pak Kermit žabata. Što ni kažuva “profesorot” profesorski, ovoj pat? Kolku ne znaele Zaevistite da organiziraat proslava? Važno on znael i e mnogu ubav i posakuvan od strana na Makedoncite. Izvine…Bejli.

 5. grobar ...

  Ete najposle ovaa “zabava” vo “koalicija” so onaa sljupkana Ameti i onoa kopileno strumicko se soglasija za promena na imeto na drzavicevo nase …

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ