Wednesday, 21/2/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЧИЛИМАНОВ: Македонија не може да си дозволи соросоидна влада

55%
User Rating

Едноставно, светот веќе не може да поднесе натамошно спроведување на идеите на луѓе како Сорос во економијата, општеството, социјалните теми, културата, дури ни на краток рок, и секое давање власт на негова опција потоа служи како неисцрпен пример зошто веќе никогаш не треба да им се даде власт. Но, сепак, последиците од ваков експеримент би биле, навистина, премногу сериозни за кревка држава како Македонија за да можеме да си го дозволиме, вели во интервју за неделникот Република новинарот Цветин Чилиманов.

Cvetin-Cilimanov-int242-3

loading...

6 Comments

 1. vol

  Da be tele edno, ti ke ja sprecis.

  • PROMETEUS

   Tokmu taka, VOLU…rikaj kolku sakas do tvojo gospodar Soros, Cilimanov e eden od tie ( zaedno so celiot demokratski svet ) sto kje ve spreci vas i tebe, fasisticki sektasi !

 2. Branko C.

  Volovi eden kup vo Makedonija, barem malku da razmislite so svoja glava, Zajko ve napravi site sorosoidi, a samo on lapa pari od Soros…. dodeka ima ovci ke ima i dzemperi

 3. Marta

  Cilimanov CAR … (Y)

 4. HRISTO

  trgnete go ova intervju od ovde. sorosoidite vi napravija vlada. cilimanov ne bese vo pravo,kako i mnogumikna drugi. makedonija vecna

 5. Juli 2017

  Izgleda sepak ispadnalo onaka kako sto Cilimanov smetase deka e novozmozno. Tele…

Leave a Reply to Juli 2017 Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

iNFOMAX.mk на ФБ