Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЧЛЕНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ АЖУРИРА: ИК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за ажурирање на членството

User Rating

Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ денес одржа седница на која биле разгледани и се расправало за повеќе точки.

Од партијата соопштуваат дека ИК на ВМРО-ДПМНЕ констатирал дека државата се води во погрешна насока и на политички и на економски план, за што главен виновник е актуелната Влада предводена од СДСМ.

loading...

-Погрешните политики и безидејноста на Владата на СДСМ, резултираат со влошување на ситуацијата во државата при што се загрозени владеењето на правото и демократијата, а се практикува и реваншизам кон неистомислениците, вршејќи политички терор врз нив. Недостатокот на визијата од страна на СДСМ за економски силна и стабилна држава, пак резултира со драстично влошување на економската состојба и негативен импакт на сите економски параметри во нашата држава, кои крајно резултираат со секојдневно, драстично осиромашување и безмилосно задолжување на граѓаните на Република Македонија, стои во соопштението од партијата.

Воедно, Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за формирање на работна група за ажурирање на членството на ВМРО-ДПМНЕ составена од членови на Извршниот Комитет, кои во наредниот период ќе треба да предложат методологија која ќе биде усвоена од страна на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и веднаш потоа ќе отпочне со ажурирање на членството.

loading...

18 Comments

 1. Goran

  Micko, crpnat eden, pa ti stvarno si odlepil ke azuriras clenstvo sega, sega koga drugarti crpnatniot ke menuva ime!?Pa dobro bre ima li pilot vo avionot?
  Micko ova li ti e vrv na tvoeto sadomazo,crpnat eden.

   • Бозон

    Забележуваш колку фали уп-вотот (угоре?)? Вака ти го расипувам штосот со вишок зборење.

 2. Goran

  Samo sto procitav kade Aleksandar Nikolovski tvrdi deka mora da se promeni imeto, auuu pa u dpne imalo pobajagi crpnati bre.
  Mislam deka poveke id uzlisno da ve komentirame koga site igrate jako sto rece Bejli.
  Micko,ostani taka, ke bides prepoznaen kako eden od mnogute prednavnici.
  Ke bide interesno,ke mora i ke bide se reseno koga naridot ke si zeme se.
  Veke ne ste za komentar,sega ste samo za seir,crpnati edni…

 3. sk mkd

  MICKO BULJAS FRANKENSTEIN

 4. Biser

  Azuriranje (citaj cistenje) na clenovite patrioti koi se za Makedonija

 5. Ag`r

  IZVESNIO komitet – izvrsnio KOMITET…… Ke izbere grupa OD IZVRSNIOT komitet koja ke smisli metodologija….. koja treba da bide …. usvoena od IZvrsniot komitet.
  Prosto kazano … od site tamo samo mal broj imaat kapacitet da mislat za sto treba da se slozat ostanatite….I toa EDNOGLASNO …I da izvrsuvaat komitetski.
  Jas go zaboraviv Makedonskiot jazik, ama ovie NIKOGAS I ne go znaele.

  Eve nesto od drugata strana na zavesata….
  Ivanović’s assassination was a classical Tavistock Institute production and it fits in perfectly with the current drive to achieve the recomposition of the political leadership in the Balkans. We saw that process start last year in Macedonia with the installation of the lackey, Zaev. In anticipation of the re-opening of the Eastern Front, the Balkan rear must be secured. Recalcitrants must be replaced by the obedient, and the obedient must give way to the even more servile. The shots which killed Ivanovic were a warning to all the Balkan puppets and clowns of what could happen to any of them in broad daylight, if they as much as entertain in passing the thought of diverging from the party line.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/01/20/portentous-assassination-rocks-balkans.html

  • Бозон

   Шо убаво си не кажуваат Македонија. Вие воа миислат дека не фатиле во 2 и пол цинцарско-квинслинпки весничиња. каде главна будала е трте беровски. А во ствари во светската штампа револуција. Тоа МСМ-то за мајтап го имаат.
   И јас го забележав тоа. Дека грото имаат почит кон нас и јасно им е кој геноцид се случува. Значи од нас зависи, а не од пискарелата за шекел.
   Тоа што зајкованите (од сдсшијата и дпмнејците) мислат дека ќе спречат војна со прЕдавање, збори за бројот на нурони во главата им. За покер не ги бива. Блеф за прво оделение ги препрчува.
   Ќути, пак сме на правата страна од историјата.

 6. Ag`r

  Интересно е тоа што Вилијам Вокер, слава на Ел Салвадор, кој подоцна го создаде инцидентот на лажни рачак, кој служеше како изговор за бомбардирањето на Југославија и, конечно, окупацијата на Косово, познат како страстен засилувач на валканиот ентитет што тој го помогнал, пред неколку дена одби – исто како тоа, одби – да прифати декорација за неговата минато посветеност од раката на сегашниот претседател на Косово. Претседателот дека Вокер помогнал да се стави во функција би било мудро да се потсети на класичната поговорка на Кисинџер. Тој треба да обрне внимание за вниманието на бесчувствителниот, но непристоен гест на Вокер. Дали Вокер знае нешто за судбината резервирана за раководството на косовските Албанци што самите не го прават? Можеби, времето ќе покаже

  It is interesting that William Walker, of El Salvador death squad fame who later engineered the phony Račak incident which served as the pretext for the bombing of Yugoslavia and eventually the occupation of Kosovo, known as a fervent booster of the sordid entity he helped hatch, a few days ago refused – just like that, refused – to accept a decoration for his past devotion from the hand of Kosovo’s current President. The President that Walker helped put in office would be wise to remember Kissinger’s classical adage. He should pay worried attention to Walker’s discourteous but portentous gesture. Does Walker know something about the fate reserved for the Kosovo Albanian leadership that they themselves do not? Perhaps, time will tell

 7. Trpe

  Azururajte bidejki ste polni so spiuni i policiski provokatori i oportunisti koi samite ke si zaminat kako gluvci koi go napustaat brodot sto tone!

 8. predavnici I neprijateli

  Selo gori baba se cesla. I ne se vika impact, tuku vlijanie. Predavnici se edinstveno tie na koi si im veruval – neprijatelite ne moze da bidat predavnici, a sds otsekogas bile neprijateli na Makedonija!!!!

 9. Филип

  Инфомакс да ја објави веста за регистрација на новата политичка партија ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА.

 10. Македонец

  И Мишо глушецот и ЗЗ се предавници. На Македонија и се потребни две или повејќе Македонски Патриотски Партии, ама првин, Македонците ќе треба одма да ги поништат сегашниве, пред тие скрос да е поништат Македонија.

 11. tomče

  MICKO SE VRTIŠ VO KRUG KAKO MUVA BEZ GLAVA NEZNAEŠ KADE TERAŠ .EDNO DA TI E JASNO NIE MAKEDONCITE SAKAME PRAVEC NA DVIŽENJE I ČUVANJE NA DRŽAVAVA A NE DE SO NATO DE SO EU A VISTINSKIOT PAT E DRUG A NE ,,,KRUG,,,,

 12. Смоки

  МА НЕКА ИДАТ У П.М. ДПМНЕ И НИВНИОТ НОВ ЛИДЕР МИЦКО-ФРАНКЕНШТАЈН И НОВИОТ ИМ И.К. НА ПАРТИЈАТА СВЕ У КОМПЛЕТ … НЕКА СИ СЕ АЖУРИРААТ НО ЌЕ БИДАТ МНОГУ МНОГУ ПОМАЛЦЕ ОД ПРЕТХОДНОТО АЖУРИРАЊЕ НА ПАРТИСКОТО ЧЛЕНСТВО ДУПЛО АКО НЕ И ТРОДУПЛО ПОМАЛКУ ХАХАХА

 13. Аминта

  Село гори – баба се чешла

 14. Сведок

  Ќе се поднамали членството – доста. Сончогледките ќе ги нема, а патриотите не се баш убедени во патриотизмот на Мице.

 15. Branko MAKEDONSKI

  NE TREBA da se azurira …patriotite SAMI KE SI ODAT od sosema jasna PREDAVNICKA POLITIKA !

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ