Thursday, 24/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ШИЛЕГОВ НА МИТИНГ ВО БЕЛГРАД: Петре Шилегов ќе зборува на митингот на Демократската партија во Белград

3%
User Rating

Градоналникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ќе се обрати на митингот на Демократската партија во Србија и нејзините коалициони партнери, кој ќе се одржи вечерва. Шилегов ќе биде претставник од СДСМ, сестринската партија на Демократската странка, откако нејзиниот претседател, Драган Шутановац, го поддржа Заев на изборите во Македонија.

„Нашите партии се сестрински, поддршката од Заев ни значи, пред се, затоа што се работи за претседател на Влада на една соседна земја, а тоа што ќе дојде Шилегов има симболично значење затоа што се работи за градоначалник на главниот град, кој со леснотија победи во Скопје и тоа ни дава на нас ветар во грбот“, велат од партијата за српските медиуми.

Шутановац е кандидат за градоначалник на Белград на изборите што треба да се одржат на 4-ти март. Дел од коалицијата „Да го ослободиме Белград“, се Социјалдемократска странка, Нова странка и Зелена еколошка партија.

loading...

Демократската партија на Србија е најголемата централно лева партија во Србија, и петта најголема партија во парламентот. Нејзин претседател во минатото беше Зоран Џинџиќ, кој ја извршуваше функцијата премиер се до атентатот во 2003 година.

loading...

5 Comments

 1. kire

  LELE BE BRAVO ZA FOTOVO STO STE GO STAVILE . USTATA MUE KAKO DA MOCA OD NEA GAD NEVIDEN . STO OCEKUVAAT OD OVOJ DEBIL . NO GI PREDUPREDUVAM SRBIVE DA IMAAT MEDICINSKA EKIPA ZASTO NA COVEKOV MOZE DA MU SE SLOSI OD MESANJE NA VISOKO OKTANSKITE VISKI KOJ KE MU BIDAT NA DOFAT . ILI EVENTUALNO NA VREME DA GO PELCUVAAT KAKO KUCE I DA GO ZASTITAT OD BESNILO . AJDE DAVIE AIRLIJA MUABETOT OD OVA VISOKO OKTANSKO PIJANICISTE .

 2. Sandre

  KAKOV E OVOJ NACIN NA MESANJE VO IZBORI NA SOSEDNA DRZAVA. KDAE GO IMA OVA

 3. emilija

  dobro sortirano drustvo, zolto. neka si go spomnat djindjic, barem neka se zaplasat za sebe ako ne mu e gajle za narodot.

 4. Аминта

  Ја заврши работата со уништувањето на Македонија, па сега како соросов војник (платеник) ќе оди да ја уништува и Србија. И во Србија, како и во Македонија ќе настапат со фразата за “ослободување“??? Само кого ќе ослободуваат, најверојатно, како и тука, ќе ја ослободат државата од народот и ќе ја предадат на Сорос ???

 5. Ag`r

  HAAAA HA HAha
  PIJAN KAKO DRVO…. za da go sokrie toa NA DRVOTO MU STAVIL KARTONSKA KUTIJA :)))))))
  tipicen komunjarrrr

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ