Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ШИЛЕГОВ СО ГОВОР НА ОМРАЗА: Политичките противници за него биле фашисти, а проектите на Трајановски си ги препишува себеси!

39%
User Rating

На својот прв говор градоначалникот Петре Шилегов почна со делби и своите политички противници ги нарече фашисти, а себе си се прогласи за антифашист.

-Ние мораме да се погрижиме фашизмот никогаш повеќе да не завладее во нашиот град, истакна Шилегов, прогласувајќи го претходното владеење со градот Скопје за фашистичкиот период во кој се изградија нови булевари, канализации, паркови, водоводи, и многу нови проекти.

Потоа Шилегов за чистиот воздух кој беше и главен проект на неговата кампања не понуди решение, но затоа не пропушти да каже дека ќе се ревидирал проектот Скопје 2014 и дека ќе рушеле споменици.

loading...

-Денес сме исправени пред слични предизвици и ни претстои процес во кој мораме одлучно да пристапиме кон решавањето на проблемите наследени со таканаречениот проект „Скопје 2014”, рече Шилегов.

Шилегов не пропушти да се пофали и со проект на Коце Трајановски, па така тој ја спомена партизанската работилна за која градот Скопје и Трајановски издвои средства, испланира, изработи проект и започна со реконструкција. Тој, овој проект започнат на почетокот на годината, си го присвои згора на тоа го осуди Трајановски за негрижа.

Нивниот спомен музеј на илегалната партизанска работилница за оружје веќе неколку години е затворен, како што рече, поради негрижа.

– Наскоро овој музеј повторно ќе биде отворен, а јас како градоначалник ќе се погрижам да биде повидлив и попосетен од нашите сограѓани, рече Шилегов.

Доколку се разгледа при советот за јавни набавки ќе се види дека на почетокот на оваа година во февруари е објавен тендер, во време кога со градот управуваше Трајановски, претходно е изработен темелен проект за реконструкција. Потпишан е договор со фирмата Урбан ОИнвест на 27 март во вредност од 1.6 милиони денари и на истиот интензивно се работи. Овој музеј се наоѓал меѓу хотелот „Стоун бриџ“ и Комерцијална банка во центарот на Скопје

loading...

7 Comments

 1. Klime

  Ovaj NARKO,,PIJANICA KE URIVAL SVE A ZNAETE ZOSTO MU TREBAL MATERIJALOT OD SPOMENICITE ZA KAZANI ZA RAKIJA .. . .PIJANICAVA E SKLON ZENAMU DA JA PRODADE ZA KILO RAKIJA B GO GLASAVTE I GLEDAJTE NE VIE BEJLI KOMPANI LEZBO,,PEDERSKATA DROGERASKA MAFIJA
  ISKRENO NA BEJLUCA IMAM KRMAK OD 200 KG BI E GO ZAKACIL V,GAS A JAJCATA MOZE BEJLI DA GI CICA DODEKA E MAKEDONSKA SATANA

 2. Гоце

  Ќе умре од омраза и инает шо раса е овааа бе племе им ебам ??!!!

 3. Vistinata koja boli

  Mnogu interesno, ke go brisat od ucebnicite zborot fasisticka bugarska okupacija za vreme na Vtorata svetska vojna, no zatoa pak Silegov si dozvoluva da gi narekuva VM RO fasisti !!!???

 4. Manimal

  Апсолутна вистина – за КАЛАШТУРАТА СИТЕ други се КУРВИ, а таа невина.
  И така е – Македонците се фашисти, а болварите и рамковното малцинство слободољубни…
  Кој уште верува дека може да е род или пријател со овие креатури, а не е со погорните „сфаќања“, тешко него/нејзе…

 5. Zlatko

  Dami i Gospodo, Brajka i Sestri MAKEDONCI da Ne Im Posvetuuvame NIKAKVO VNIMANIE na Site ABDALI od CrpkoRadovskata OPINOK-BANDA, oti Ovie ABDALI gi GLASAA Romite i Socijalnata Pomosh, On/Off Plemeto Shiptarsko, i ABDALITE od sds pod DIRIGENTSVO na Bejli?Tesla (Praseto)/Portir Ji, NITU Eden NORMALEN MAKEDONEC ne GLASASHE Za RASPAD na MKD, za Shiptarski na Cela Teritorija, za Migrantski NASELBI, Da Nema Subvencii vo Zemjodelie, da Se ZADOLZI MKD za Keifot na Shareni i sl.BAGRA, za TOPENJE na SPOMENICI , za Negradenje na Avto Pat itn. SE BISER do BISER..??? Toa E Od CrpkoRadovskata OPINOK-BANDA i Tolku, Na Site NAS Lezi ODGOVORNOSTA za Propasta na MAKEDONIJA ako Ne USPEEME da Gi ODVRATIME dpmne od ODENJETO vo Pariz kaj Mone , a Ova so Bg ili Gr za Imeto KOLAJ Nit Ke Smenat Nit Butur BEZ dpmne i NARODOT MAKEDONSKI , a taa Eventualno Hartija Ke BIDE Za VO NUZNIK i Tolku, Glavno e CADOROT Pod PRITISOK Sopstven od NEUSPEH da Bide SEDNAT V SKUT kaj MAKEDONSKIOT NAROD da se DOGOVORAT Normalni Predvremeni Parlamentarni Izbori po Vkusot Na Narodot i Demokratijata te. USTAV/ZAKON . Toa E BRAJKA i SESTRI Edinstvenoto MIRNO Reshenie Na Ovaa KALAKURNICA vo Sprotivno E ZNAE, a za CrpkoRadovskata Opinok-Banda KOLAJ Se Po RED na KLOCI Spolaj vi

 6. Петар Австралија

  Ех шилеџе до кога ќе јадиш лајна еден ден ќе ти дојде крајот како и на сите предавници како тебе мамето ваше курвинско да ви ебам све по список од еден помалку да останете амеа не бери гајле ќе тви дојди редо и вас каде ќе бегате во европската проституција или во ебана Америка или кај вашите браќа по крв и вера ама ќе треба да им ги дадете вашите жени и ќерки на шиптарите да ви ги ебаваат.

 7. Trpe

  Ovaa budala znae samo da rusi i nisto drugo ako ne se smeta pijanenejeto kako nekakov kvalitet!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ