Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ НА ПРОФЕСОР СПАХИЈУ: Еди Рама шмрка кокаин, па издрогиран зборува за Голема Албанија

6%
User Rating

Професорот на Универзитетот во Приштина Неџмедин Спахију за РТС и Информер изјави дека албанскиот премиер Еди Рама се дрогира и така издрогиран дава изјави за ,,Голема Албанија“.

145781_rama_f

Професорот на Универзитетот во Приштина Неџмедин Спахију, јавно во Белград го обвини премиерот на Албанија Еди Рама дека секојдневно се дрогира!Тој воедно изјавува дека Рама е наркоман и додава дека сите во Албанија и на Косово знаат дека Рама има сериозен проблем со кокаинот.

loading...

-Мислам дека Рама бил под дејство на дрога кога зборуваше за соединување со Косово. Тој не сака соединување, тоа за него е опасно.  Сигурно бил дрогиран ,кога го кажа тоа,  со што сакаше да ја уцени меѓународната заедница, односно Западот.

Шокантната изјава на професорот предизвика голем интерес, па новинарите уште еднаш го препрашаа околу неговото тврдење дадено во изјава за РТС дека Рама е дрогираш-нарко зависник, тој потврдува уште еднаш:

,, Што се чудите? Па сите во Косово и во Албанија знаат дека Рама има проблем со дрогата и наркотиците. Тој е сериозно навлечен на кокаинот и многу често дава изјави под влијание на наркотици. За неговото дрогирање постојат и белешки на странските разузнавачки агенции-објаснува Спахију.

,,На глупостите на Рама и Тачи не треба да им се дава никакво сериозно значење-дополнува професорот.

,,Постои загрижувачка врска на нарко мафијата и политиката во Албанија. Во Парламентот, во градоначалничките фотелји, на  местата раководители на институции седат  луѓе кои никогаш не биле во политиката. Заедничко им е тоа што биле заедно во европските затвори поради трговија со наркотици, трговија со жени, оружје, поради организирање на проституција и убиства… Дури 95% од луѓето со криминална позадина седат во албанскиот Парламент-изјави Професорот.

-Минатата година цела Албанија беше претворена во голема плантажа канабис. преку дрогата криминалците држат стотини милиони евра во рацете- предупреди и Баша.

САД и ЕУ знаат што се случува, но ги затвораат очите пред организираниот криминал во Албанија. Така илегално се богатат политичарите и мафијашите, а граѓаните живеат на работ на егзистенцијата. Ваквите држави се темпирана и неконтролирана бомба која може да го загрози регионот-нагласува Драгаш-директор на Меѓународниот институт за безбедност.

 

 

loading...

6 Comments

 1. Stranec

  A pak nie ne znaeme sto se slucuva pa nekoj treba izvestaj da ni podnese. Pa of kilometar se gleda deka Rama ima “kockasti” oci koga dava izjavi za novinarite. Se e nepovrzano I bez veza….Golema Aljbanija….Iljirida…ke se shirel do Nish….ke zemal pola Makedonija…pa pola grcija…..
  Dijagnozata e ocigledna! Se nashmrkal kokain…pa posle se razbira – na kurvi, da si ja izduva “silata”…
  Jak sojuznik e za Amerika!!! Ke ja rushat Rusija….hahaha

 2. stevo

  KOKANOMAN 1111 CELA ALBANIJA E POLE NA KOKAIN I KAKO DA NEE KOKANOMAN NEKOJ MORA DA E TESTIRA
  ZOSTO CELA EVROPA GO PODRZAVA NA SITE TIE IM TREBA KOKAIN PA MU GO LIZAT I KUROT I MU OBEKAVAAT I ALBANIJA DO BUKUREST I DO SOFIJA POSEBNO ONA DROGIRANO KURVISTE MOGERINI

 3. СМРТ ЗА ШИПТАРИ

  Ништо ново кај шиптарите.Скоро сите се наркомани а во поново време и педери,повеќе од нашите,ама за разлика кај нас има повеќе предавници.Епа сега види

 4. Ag'r

  Bravo za komsijata Basa da izleze i javno kaze deka toa ne se drzavi nego karteli na drogirasi mafijasi koi go maltrtiraat naseleniedo po sekakva osnova. Poleka poleka ke se oslobodete i vie ….ako ne od amerite od niv sigurno.
  Treba dobar shmrŕrk za da se osete i dozivuva amerikanskata pomos!!!

 5. Pepi ORIGINAL zasto gleam se pojavil duplikat

  Ovie nasive na trezno sto gluposti iznapravija ….. barem na koka da bea…ke recevme ajd ostaj gi izdrogirani ne znaat sto zborat…. vaka boli

 6. Lupco Sydney - Australia

  ? WHO IS GOING TO STOP HIM .

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ