Thursday, 19/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

Штипјани одлучно порачуваат> НЕ за Тиранската платформа

User Rating

Граѓаните на Штип денеска повторно излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која веќе 53 дена протестира против Тиранската платформа.

stip-zzm-1-640x360

Штипјани порачаа дека нема да дозволат да се наметне Тиранската платформа, да се воведе двојазичност на цела територија на државата.

loading...

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва протестира во повеќе од 40 градови и населени места.

loading...

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ