Monday, 21/5/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЈАВНОСТА ГО ГУБИ ТРПЕНИЕТО: Амбасадата еднаш гореше, амбасадорот спаси глава – овој пат нема!

40%
User Rating

Тортурата и диктатот која ја врши амбасадата на чело со амбасадорот на САД врз Македонија и народот веќе почна да ја прелива чашата и да го преминува прагот на толеранција, особено по последните информации и докази кои ги објавивме во врска со директното вршење на притисок врз судот и контролата која Бејли ја врши врз СЈО со цел спроведување на политички хајки

амабсада-ск

Изјавите на Бејли во јавноста веќе почнаа на големо да предизвикуваат гнев кај граѓаните, кои пак ги користат социјалните мрежи да го искажат своето несогласување но и предупредување.

loading...

Меѓунив е и новинарот Миленко Неделковски, кој оваа ситуација ја спореди со онаа во 1999-2000 година кога беше запалена старата амбасада на САД, тогаш кога на народот веќе му „прекипа“ и предупреди да не забораваат што се случи тогаш, бидејќи кога еднаш ќе тргне, овој пат народот нема да застане.

Ваквата реакција на Миленко Неделковски доаѓа по последната изјава на Бејли, кој се закани дека „или ќе ставите крај на кризата, или не и се пишува добро на државата“, притоа барајќи нова Влада во која ќе бидат вклучени негови избраници, и никој од легитимно избраните.

loading...

3 Comments

  1. BAMBUSA

    A fireproof e ambasadata? Treba da se proveri

  2. adiblogmk.com

    Bejli da se proglasi za persona non grata i vednash da se protera od Makedonija neznam zashto seushte ceka nashiot predsedatel Ivanov zarem ce se tolerira vakvi zakani ..Prvo demek se zalgaa za predvremeni izbori ama koga uvidoa deka toa nema da im donese rezultati kako shto sakaat baraat nasila da go donesat crpko na vlast kako najglupa politicka persona i najkriminalna persona pa so nego ce si pravat shto sakaat od drzhavat i ime ce mozhat da menuvaat i granici da prekrojuvaat

  3. makedon

    еднаш веќе пишував ова е втор пат атретиот овај гнасен бејли да си замине од македонија ама во конзерва

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

May 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

iNFOMAX.mk на ФБ