ЈАНЕЗ ЈАНША ДО ХАН И МОГЕРИНИ: Нели немаше да толерирате селективна правда?

  • November 29, 2017

Поранешниот словенечки премиер, Јанез Јанша преку својот Твитер профил ја искоментира актуелната состојба во Македонија.

Тој им се обрати на одредени политичари кои според него си го погазиле зборот.

-Па, Јоханес Хан, Федерика Могерини и Стејт департмент- колку што знаеме, вие ветивте дека нема да се толерираат вакви случаи на селективна правда, напиша тој.

Претходно «
Следно »