Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЉУБЕ ЌЕ ГИ КООРДИНИРА ДЕСНИЧАРСКИТЕ ПАРТИИ: Со државни пари, Заев ќе го плаќа Љубе за партиски задачи

98%
User Rating

Премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг со новинарите соопшти за што ќе биде одговорен лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски кој влегува со работно место на „Илинденска“.

Бошоски ќе биде задолжен за менаџмент со десничарските партии во земјава.

Тој освен за странски инвестиции, ќе биде задолжен и за менаџмент со десничарските коалициони партнери.

loading...

Бошкоски деновиве беше назначен за советник на Заев, и тој бил единствен кој ги исполнувал условите на конкурсот кој беше објавен.

loading...

9 Comments

 1. Спасе,,

  Дали е ова заебанција или??????
  Зарем овај предавник дрогераш и мафијоз ќе бидел на вакви функции
  Е СЕГА ЈАСНО Е КАКО БЕЛ ДЕН ДЕКА ОВИЕ САМИНАРЕЧЕНИ ВЛАДА СЕ БАНДА КРЕМИНАЛЦИ ,ШВЕРЦЕРИ НА ОРУЖЈЕ И ДРОГА ,И ПРЕДАВНИЦИ
  НАЗДРАВЈЕ НАРОДЕ ПОСЕБНО НА ОНИЕ КОИ ГЛАСАА ЗА КРЕМИНАЛЦИВЕ

 2. Goran

  Sto pari sega ke utepa, pa pa pa…..

 3. aleksandar ivanovski makedonski

  BANDIT DO BANDIT,OVA KOPILE KE GI SOEDINUVA DESNICHARITE,ABE KOPUK EDEN GI KRKA 5 AMA OVOJ PAT NEMA 5 ILI DVAJSE,TUKU BESILKATA ZATEBE PLEMETO BUGARSKO DA TI GO EBAM!

 4. Ag`r

  Managmento ne e nisto drugo osven “rakovodenje od povisok stepen ili pozicija, aj da ne recam MINISTER za managiranje so “opozicijata”…. pomalku odmazdnicki nastroen.

 5. vistina

  dojdi be luba da se vidis so dijasporata da ti kazi nesto

 6. Petar Avstralija

  Предавник до предавник лубе како показател на ветерот од каде дува тој таму се врти за пари и за власт и децата ќе си ги еби куче скапано гнида црвец смрдено гомно.

 7. Бозон

  Ене го и гехро. Пак цитира уз шприцер. Кафанска интелегенција. “За мном тифусарииииии”.
  Министерствата празни кафаните полни. Ииииијебига. Ај уше некое милионче заем за тоа страдалниците по кафаните.

 8. Dimitar Makedonski

  Abe, bravo be Ljube. Ako si Makedonski predavnik, srekjata tsuti i kapi. Dali “državata” ke ti naplati za vremeto što go odleže ko onie plemenskite ne-teroristi? Taka bre Ljube, po temninata dogja sonceto.

 9. Trpe

  Bravo uspeavte da zaposlite uste eden dokazan kriminalec i toa za “koordinator so desnicarskite ” partii od koi toj e odamna procitan no bidejki e sposoben za korupciski raboti ke sluzi za kupuvanje na korumpirani politicari kako nego koi za pari ke si ja prodavaat drzavata no ima i edna korisna rabota vo toa ke gi iscisti paritiite od korumpriani politicari i neludje koi vlegle vo politikata za licna korist!

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ