Wednesday, 25/4/2018 | : : UTC+0
iNFOMAX.mk
Македонија
0C

ЌЕ ПАЃААТ И САТЕЛИТИ: „Рудолф” и „Тирада-2С” двете нови орудија на Руската армија за соборување на сателити!

100%
User Rating

Руската Федерација прави најново оружје за уништување на сателити, соопшти еден научен институт на Министерството за одбрана на РФ.

Како што истакна Олег Ачасов, заменик-начелник на 46 Централен научноистражувачки институт, работата на овој проект ќе биде завршена во рамките на програмата за вооружување за 2018-2027 година.

loading...

Тој изјави дека РФ ги создава „мобилниот офанзивен противсателитски систем „Рудолф“ и мобилниот систем за радиоелектронско неутрализирање на комуникациски сателити „Тирада-2С“, пишува порталот Interfax.ru.

Засега подателни информации не се изнесуваат во јавност.

loading...

3 Comments

 1. Trpe

  Ako im gi deaktiviraat satelitite na Amerikacite ke im gi vrzat racete i togas Rusija so niv ke se igra kako so malo dete!

  • Stranec

   Bogami togas I Rusija I Kina ke ja skinat Amerika od KOTEK…

 2. bugarojebac

  A USA nemaat takvo ?

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

loading...

Контактирајте Не

Контактирајте

Email: [email protected]

Address: 1000 Скопје, Р.Македонија

Календар

April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

iNFOMAX.mk на ФБ