Month: March 2017

ГЕВГЕЛИЈА ОБОЕНА ВО ЦРВЕНО -ЖОЛТО: Граѓаните уште еднаш кажаа „НЕ“ за двојазична Македонија

  • March 31, 2017
  • Коментари
Улиците на Гевгелија повторно полни со граѓани, тие уште еднаш ја повторија голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Гевгеличани уште еднаш кажаа големо „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во промена на знамето, химната и грбот на Република Македонија.    

СОРОСОВИТЕ ПЛАТЕНИЦИ НОКАУТИРАНИ: Средбите на Груевски во Малта се доказ дека ВМРО-ДПМНЕ не е изолирана од меѓународната заедница

Паднаа во вода тврдењата на опозицијата за наводна изолираност на државата. Поканата за учество на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на Самитот на Европските народни партии е доказ дека Македонија не е изолирана, сметаат политичките аналитичари. Партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од лидерот на партијата Никола Груевски и премиерот Емил Димитриев, во изминатите два дена […]

(Видео)ЈУНКЕР ГНЕВЕН:Трамп да престане да ја поткопува ЕУ или ќе се залагам за независност на Охајо

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер побара од американскиот претседател Доналд Трамп повеќе да не го поддржува излегувањето на земји од Европската Унија или ќе возврати со иста мера. „Ако продолжи така ќе се залагам за независност на Охајо, или на Остин во Тексас“, кажа Јункер на конференцијата на Европската народна партија (ЕПП). Јункер […]

Штипјани со поддршка „За заедничка Македонија“

  • March 31, 2017
  • Коментари
Штипјани и вечерва масовно излегоа да улиците за да дадат поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните на Штип порачуваат дека нема да дозволат спроведување на Тиранската платформата и застануваат во одбрана на унитарноста на Република Македонија. Штипјани порачуваат НЕ за двојазичност, федерализација и промена на националните симболи на државата.

ПРИЛЕПЧАНИ СО ПОРАКА ДО ПРАТЕНИЦИТЕ: Ние ви го дадовме мандатот, ние може да ви го одземеме

  • March 31, 2017
  • Коментари
Прилепчани повторно во голем број излегоа на улиците на својот град и дадоа голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Пред прилепчани се обрати претставник на ловџиите, кој порача дека пратениците треба да се ослободат од канџите и да кажат големо патриотско „НЕ“ за тиранската платформа. -Порака до сите пратеници, ако за време на […]

АДВОКАТСКО ГОВНО, ЌЕ ВИДИШ ТИ ЗА ОВА: Вака Катица Јанева ги навредувала адвокатите, додека татко и ги тепал во судница!

Специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот татко Костадин Делиџаков псуеле и тепале луѓе во гевгелискиот суд, покажува пресудата до која стигна „Вечер“ – Адвокатско говно, ќе видиш ти за оваа – вака специјалната обвинителка Катица Јанева во 1999 му се обратила во судница на адвокатот Зоран Шуклев кој водел процес против таткото на Јанева со […]

ОТФРЛАЊЕ НА ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА:Битолчани масовно во одбрана на унитарноста на Република Македонија

  • March 31, 2017
  • Коментари
Битолчани и денес масовно излегоа на улиците за да порачаат дека ја отфрлаат Тиранската платформа. Огромниот број граѓани на Битола кои денес маршираа како дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ се децидни дека остануваат на улиците во одбрана на унитарноста на татковина и зачувување на државните симболи.

ЗАЕВ ОСТАНА БЕЗ ПОТПИСИТЕ НА БЕСА: Заврши состанокот на ДУИ, вечерва нема одлука за повлекување на минстрите од Владата!

Заврши состанокот на претседателството на ДУИ на кое требаше да се одлучува за повлекување на министрите од техничката влада на Р.Македонија, во која нивните министри сочинуваат една третина од истата. Претходно, портпаролот на Али Ахмети, Артан Груби изјави дека движењето БЕСА ги повлече потписите што му ги даде на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако […]

ЛАТАС ЗА ИНТИМНИОТ НЕМОРАЛ НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА: При жив дечко во кревет, и се јавува швалерот за да докаже кој е газда во кревет!

Критиките на Оливера Трајковска кон сите оние кои не се во линија со желбите и барањата на како што и самата вели „сељакот“ од Струмица, не оставиле простор самата Трајковска да биде самокритична. Но, затоа главниот и одговорен уредник на Сител Драган Павловиќ – Латас ја потсети во вчерашното гостување во „Јади Бурек“ кај Јанко […]

СНИМКА ОД АПСЕЊЕТО НА ВАНДАЛИТЕ: Зоран Заев и Оливер Спасовски под закана по живот доколку не ги ослободат вандалите од Куманово!

Уште една пајташка банда на Заев уапсена, овој пат поради поттикнување на меѓуетнички тензии во Куманово, кои го симнаа Македонското знаме од јарболот во центарот на градот Албанските наркодилери од кумановскиот регион им се заканиле на Заев и Спасовски дека „многу им должат од изборите“ и дека сега е време да го вратат дологот и […]
Страница 1 од 10112345 » 102030...Последно »