Day: April 3, 2017

СУДСТВО ИЛИ ЦИРКУЗ: Повторно одложено судењето за поткупот на Заев!

Судскиот процес за случајот „Поткуп”, во кој обвинет е лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска е одложено за 4. мај бидејќи обраната побара да им бидат доставени сите докази од предметот. Судијката Дијана Груевска Илиевска го задолжи Обвинителството да ги достави доказите со цел адвокатите да можат да подготват одбрана. За потсетување, рочиштата и претходно […]

ЗАЕВ ГО ПРОДАВА ЛУКСУЗНОТО ПОРШЕ ПАНАМЕРА: Страв поради истрагата за нелегално финансирање на кампањата и нелегалното работење на фирмите на кланот!

Заев викендов го помина работно, продавајќи го луксузното „Порше Панамера“ на грчки бизнисмен Член на семејството Заеви, викендов имал средби со грчки бизнисмени на кои требало да им го продаде луксузното „Порше Панамера 4с“, кое ново чини преку 150.000 евра. По апсурдниот и правно нелогичен случај што го отвори СЈО, Заев бил во паника знаејќи […]
Страница 4 од 4«1234