Day: April 4, 2017

САЛИ БЕРИША ЌЕ ОДГОВАРА ЗА ПОМАГАЊЕ ТЕОРИЗАМ: Екс-претседателот на Албанија ги отворил депоата со оружје и доделил 600.000 „калашњикови“ на УЧК!

Бившиот претседател на Албанија би можел поради изјавите за време на својот мандат дека ја помагал терористичката ОВК да одговара за кривично дело поттикнување на тероризам и помагање на тероризам. Против него би можело да биде подигната постапка пред меѓународниот суд на Косово и дополнителна истрага во веќе постоечките предмети во врска со ОВК Не […]

ПАЛАТА „АЛБАНИЈА“ ВО БОИТЕ НА РУСКОТО ЗНАМЕ: Србија се солидаризираше со Рускиот народ по терористичкиот напад!

Мостот на Ада и Палатата „Албанија“ вечерва беа осветлени во боите на руското знаме, во знак на солидарност со рускиот народ по терористичкиот напад во Санкт Петербург Српската претстолнина се солидаризираше со братскиот руски народ кој по терористичкиот напад во Санкт Петербург поминува низ тешки времиња.

КОГА ОД МУРТИНО ЌЕ ДОЈДЕШ ВО СКОПЈЕ СО АУДИ: Заев си го паркираше луксузното „Ауди“ во тревникот позади Собрание!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев го остава своето луксузоно Ауди А8 каде сака и како сака. Оваа фотографија покажува дека законите важат за сите исто, освен за Заев. Луксузното Ауди А8 на Заев денеска можеше да се забележи паркирано на тревникот пред Собранието на Република Македонија. И додека обичен граѓанин ќе заработеше казна за ваквата […]

ТОДОР ПЕТРОВ: ОД КРАЈОТ НА МАНДАТОТ ДО НОВИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ СОВЕТНИЦИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ МАНДАТ, А ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ГО ЗАДРЖУВААТ

  • April 4, 2017
  • Коментари
ОД КРАЈОТ НА МАНДАТОТ ДО НОВИТЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ СОВЕТНИЦИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ МАНДАТ, А ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ГО ЗАДРЖУВААТ МАНДАТОТ ДО ИЗБОРОТ НА НОВИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, НО НАЈМНОГУ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА! Еве и зошто… Во согласност со членот 12 став (1) од Изборниот законик, “локалните избори за членови на советите и градоначалниците на единиците на локалната самоуправа […]

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ/Сорос поради поразот кој го доживеаја, сега и се одмаздуваат на Македонија

Веќе на сите им е јасно дека СДСМ е Сорос, а Сорос е СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Народот ги прочита вандалите кои под диригентска палка на СДСМ/СОРОС палеа, ограбуваа и сквернавеа низ Скопје и затоа ги казни на последните избори. СДСМ/СОРОС поради поразот кој го дожиеаја […]

СОРОСОВИОТ ПЛАТЕНИК ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ПРИЗНА: Ја користи собраниската говорница и пратеничкиот имунитет за да пласира лаги

Пратеникот на СДСМ  Павле Богоевски, користејќи го пратеничкиот имунитет ја злоупотреби Собраниската говорница да пласира лаги во јавноста без да понесе одговорност, за истите тие лаги ведаш да се прошират по Соросовите медиуми.   На денешната седница Богоевски изнесе информации дека Никола Груевски има направено огромна сметка за телефон, за што подоцна самиот пратеник на […]

ГРОМ со поддршка за манифестот на ВМРО-ДПМНЕ

Политичката партија ГРОМ изрази поддршка за манифестот што го донесе ВМРО-ДПМНЕ. Од ГРОМ велат дека го поддржуваат манифестот затоа што во него се искажува граѓанскиот концепт на Република Македонија и ги опфаќа правата на сите малцинства кои живеат во неа. -Го поддржуваме манифестот зашто во него се искажува граѓанскиот концепт на Република Македонија, во којшто […]

Шампионот Иџе со поддршка „За заедничка Македонија“

Најдобриот македонски автомобилист, шампионот Игор Стефановски- Иџе даде поддршка за Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Иџе е само уште еден од низата спортисти кои застануваат зад „црвено-жолтата“ линија во одбрана на татковината. -За мене како спортист нема поголема чест од тоа да се бранат боите на својата држава. Интонирањето на Македонската химна на Имола, Хунгаро […]

Пратениците го почнаа седмото продолжение на конститутивната седница

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжи конститутивната седница на која се дебатира за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на Комисијата за прашања на изборите и именувањата. Во Комисијата ВМРО-ДПМНЕ ќе биде застапена со шест членови, СДСМ ќе има пет, а ДУИ и БЕСА по еден член. Од ВМРО-ДПМНЕ за […]
Страница 1 од 212 »