Day: April 6, 2017

„РЕФОРМАТОРИТЕ“ ПОВТОРНО ЌЕ ГО СКВЕРНАВАТ ВЕЛИГДЕН: Антонио Милошоски го открива планот на СДСМ за државен удар!

Во духот на терористичкиот напад кај Смилковско Езеро, планерите кои стојат позади СДСМ смислиле нов план со кој повторно планираат да го сквернават Велигден, и неколку дена пред најголемиот Христијански празник да предизвикаат државен удар. Планот во детали го објави Антонио Милошоски [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] Целта на СЈО/СДСМ за “новата реформска влада”: – пред […]

ТАЈНА СРЕДБА БЕЈЛИ-ЗАЕВ: „Стратешкиот“ партнер заедно со Заев планираат државен удар во Македонија!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, имал тајна средба со американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, завчера попладне, дознава НетПрес. Нашите извори велат дека средбата се случила во седиштето на СДСМ во околу 17 часот во вторникот. Бејли дошол со своето службено возило, опкружен од телохранители, а придружуван од уште неколку лица од амабсадата на САД. […]

ЗАЕВ ГИ ЗГОЛЕМИ АПЕТИТИТЕ НА АЛБАНЦИТЕ: Не сакале само федерализација, ја сакале Македонија цела!

Сепаратистичката политика која ја води ДУИ, БЕСА и Зијадин Села поддржана од надворешниот фактор, а промоирана од СДСМ и Зоран Заев доби нова димензија во максималистичките барања, формирани врз основа на Тиранската платформа, која во целост ја прифати Заев Освен тоа што во вчерашната „Топ Тема“ Груби отворено истакна дека платформата во целост е прифатена […]

НЕ Е САМО МАКЕДОНИЈА НЕЗАДОВОЛНА ОД ЕУ: Многу земји се незадоволни од двојните стандарди на ЕУ!

Европската Унија, која беше мировен проект, треба повторно да стане препознатлива по својата најголема моќ, а тоа е европеизацијата. Преку европеизацијата, Унијата успеа да ги поттикне државите и општествата на европскиот континент доброволно да се трансформираат. Само преку европеизацијата се гради Европа, рече претседателот Ѓорге Иванов, во денешното обраќање на претседателската сесија на 20. Евроазиски […]

ЗАЕВ НА СРЕДБА СО АЛБАНСКОТО ПОДЗЕМЈЕ: Заев на тајна средба со албанското подземје, бара заштита за спроведување на Тиранската платформа !

„Република“ дознава од свои извори дека доцна синоќа Зоран Заев остварил тајна среба со структури на албанското подземје. Поради лошата постизборна политика и недовербата во сопственот челнство, Заев побарал заштита од албанските криминални структури заради спрведување на Тиранската платформа, која на Божик ја потпишаа албанските партии, а единствено Заев премолчано ја прифати, пишува порталот. Решен […]

СЕ ПРАВАТ СПИСОЦИ ЗА МОБИЛИЗАЦИЈА: Самоинцијативна организација на народни бригади за спречување на државен удар во Собранието!

Граѓани самоиницијативно веќе се организираат и се прават списоци за итна мобилизација на граѓани во случај СДСМ преку узурпирање на претседавачкото место во Собранието или со предизвикување инциденти и кршење на процедурите да сакаат да изгласаат претседател на Собранието и да формираат влада чиј мандат ќе биде спроведување на Тиранската платформа. Граѓаните се одлучни по секоја цена […]

СЕ СПРЕМА ДРЖАВЕН УДАР ВО СОБРАНИЕТО: СДСМ, ДУИ и Села спремни преку насилство да го превземат претседавањето со Собранието!

Една од целите која ја заговарала СДСМ била насилно да се завземе претседавачкото место со цел да се избере претседател на Собрание Албанец и да се почне со спроведување на Тиранската платформа, која е вовед во редефинирање на Република Македонија. Планот Б на СДСМ, кој го најавија и претседателот на партијата Зоран Заев и Љупчо […]

СДСМ КОВА ПЛАН ЗА НАСИЛСТВО ВО СОБРАНИЕТО: Петре Шилегов како провокатор треба да предизвика хаос во Собраниската сала!

По недоличното однесување на пратениците на СДСМ, репортерот на Инфомакс кој во моментот се наоѓа во Собранието на Р.Македонија известува дека опозициските пратеници заедно со колегите од албанските партии спремаат провокација која би требало да предизивка инцидент Како што информира репортерот на Инфомакс, во Собраниското бифе помеѓу пратениците на СДСМ бил дискутиран планот да се […]

НОВА ЕКСПЛОЗИЈА ВО САНКТ ПЕТЕРБУРГ: Експлозија сруши стамбена зграда во Санкт Петербург!

Експлозија го потресе Санкт Петербуг повторно, овој пат во стамбена зграда Нема повредени во рушењето на повеќекатна стамбена зграда во Санкт Петербург, соопшти претставникот на Северозападниот регионален центар на Министерството за вонредни ситуации на Русија. „Никој не е повреден во рушењето на зградата, оштетено е едно возило“, изјавил портпаролот на Центарот. Во тек е евакуација […]

(Видео)АЛХОХОЛИЧАРИ И НАСИЛНИЦИ: Пратеникот на СДСМ вчера кукавички нападнал момче во тоалетот од кафеана во Куманово!

Пропадна срамниот обид на пратеникот на СДСМ Максим Димитриевски да се прикаже како жртва на физички напад. Полицискиот извештај го вели спротивното, односно дека синоќа во ресторанот „Палас“ во Куманово, пратеникот Димитриевски физички нападнал момче. Според информациите од кумановската полиција случајот во полиција во пријавил вработен во ресторан, а веднаш потоа стигнала пријава и од […]
Страница 1 од 212 »