Day: April 9, 2017

СДСМ ЗА УТРЕ СПРЕМА СУДИРИ ПРЕД СОБРАНИЕ: Се закажуваат итни состаноци за вечерва за да се организира судир пред Собрание!

Почнува реализацијата на крвавото сценарио на СДСМ за насилно избирање на претседател на Собранието, надвор од собраниската процедура Како што вечерва соопшти Филип Петровски на својот ФБ профил, вечерва СДС се обидувале да предизвикаат судир во текот на утрешниот ден, преку организирање на протести кои ќе тргнат како што изјави Петрит Сарачини и Фрчковски од […]

ВОЈНАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Сириската армија отвори оган врз американски авион!

Единиците на сириската војска вечерва отвориле оган на американски воен извидувачки авион, пренесуваат светските медиуми. Авионо, наводно, е нападнат додека вршел надгледување во близина на воената база Камишли на североистокот на Сирина, соопшти „Масдар Њуз“ повикувајќи се на извори во Сириската војска – Војниците од 54. полк на сириските специјални сили го принудија американсиот извидувачки […]

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: Послаб земјотрес го потресе Скопје вечерва!

  • April 9, 2017
  • Коментари
Предмалку Скопје го потресе нов земјотрес со јачина од 2.7 степени   Епицентарот на земјотресот бил на 6 километри Источно од центарот на Скопје, на длабочина од 1 километар според податоците на Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.  

ОСТАТОЦИ НА НАЦИЗМОТ, ФАШИСТИ: Европа ќе одговара за притисоците и нефер односот кон Турција и Турците!

  • April 9, 2017
  • Коментари
Турција наскоро ќе одржи референдум за одговорност за нефер односот на ЕУ против средно-источната земја, изјави Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, на митинг во Измир на кој го промовираше референдумот кој драматично ќе ги зголеми неговите овластувања „Очекувам висока излезност на Турксите граѓани кои живеат во Европските земји. Турските претставници постојатно трпат нефер однос и […]

РУСИТЕ ПРОТИВ „ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА“ ЗАЕДНО СО МАКЕДОНЦИТЕ ВО МЕЛБУРН: Русите рамо до рамо со Македонците во Мелбурн!

Поддршка за иницијативата „За заедничка Македонија“ стигна и од Мелбурн каде група граѓани се собраа со протести против Тиранската платформа се со цел да се задржи суверенитетот и унитарноста на Македонија. Македонците во Австралија со македонски знамиња, пароли и натписи протестираа и порачаа дека нема да дозволат да се променат името, знамето, химната и државниот […]

ЖЕНИ СНАЈПЕРИСТИ, ПЛАТЕНИЦИ ОД ПОЛСКА НА ЛИНИЈА ВО ДОНБАС: „Вештерки“ – жени снајпери, платеници од Полска, Литванија и Латвија!

  • April 9, 2017
  • Коментари
Разузнавачките служби на Луганската Народна Република известуваат дека детектирале бројка на женски снајперисти кои доаѓаат од неколку Европски земји за да се борат рамо до рамо со Украинските колеги на истокот на земјата, вели Андреј Марочко, официјален претставник и мајор во народната милиција на Луганск „Нашите разузнавачки служби продолжуваат со детектирање на зголемен број на […]

БОТ НОВИНАРСТВО ВО МАКЕДОНИЈА ПО ПРИМЕРОТ НА ЗАПАДНИТЕ МЕДИУМИ: Црпат информации за Сирија од мигрант кој живее во Велика Британија!

Следниот пат кога ќе слушнете на телевизија вести во врска со Сирија, и кога „новинарот“ ќе се повика на „Сириската опсерваторија за човекови права“, би требало да знаете дека „новинарот“ воопшто не е новинар, ниту пак има познавање во светските прилики, политиката или општественото живеење, туку се работи за бот кој само успеал да прочита […]

КОСОВО И МАКЕДОНИЈА ДО ГОЛЕМА АЛБАНИЈА: Предупредување од конечна поделба на Македонија и спојување со Косово!

Актуелната криза во Македонија подметната од странство, со цел земјата да се федерализира и дел да се отцепи кон Албанија, што воедно претставува и финален чекор кон формирање на „Голема Албанија“, е заклучок од емисијата „Светот со Сптуник“ Кризата во Македонија не трае само неколку месеци, туку веќе речиси 25 години, и воопшто не е […]

МАЛТРЕТИРААТ ПРВАЧИЊА ЗА ДА ДОКАЖАТ ДЕКА СЕ ПОВЕЌЕ ОД 16%: Злоупотреба на првачињата од страна на албанските лидери!

Неприфатливо е и научно неодржливо врз основа на некаква национална структура на учениците првачиња или на сите основци и средношколци да се изведуваат заклучоците дека во Македонија има 35 проценти Албанци. Ова е ставот на македонските експерти за статистика, кои потенцираат дека единствената точна бројка може да се утврди само преку пописот на населението. Тезата […]

ВИЦЕ ЗАЕВ Е ВИСТИНСКИОТ СОПСТВЕНИК НА ТЕЛЕВИЗИЈА 24: Братот на Заев е телевизија 24

Кој е сопственик на телевизија 24? И дали Вице Заев, е вистинскиот сопственик? Иако во јавноста веќе подолго време кружат шпекулации дека основач на телевизијата е штипјанецот Роберт Димитров, познат како Роби телекабел, тој за Телевизија Алфа го демантира истото. Останува прашањето дали на чело на сопственичката структура на тв 24 е токму братот на […]
Страница 1 од 3123 »