Day: April 11, 2017

ДЕТАЛИТЕ ЗА ДЕНЕШНИОТ ПЛАН ЗА ДРЖАВЕН УДАР: Миленко Неделковски ги објави деталите за пропаднатиот обид за пуч на СДСМ!

Како што најави претходно, новинарот Миленко Неделковски ги објави деталите за денешниот пропаднат план на пратениците на СДСМ да извршат пуч во Собранието. Предупредувањето до пратениците пристигнало токму од пратеници на СДСМ кои во моментот биле свесни за тоа колкави би биле последиците доколку се тргнело во вакво сценарио [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]За ДЕТАЛИТЕ од […]

ДРУГАРЧЕТО НА ЗАЕВ И АСИСТЕНТ НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ САКА ДА ГО ТЕПА НАРОДОТ: Драги Рашковски смета дека на Македонскиот народ му треба ќотек!

На македонските граѓани им треба добар ќотек, смета Драги Рашковски од СДСМ и другар на лидерот на таа партија Зоран Заев. Според Рашковски, македонските граѓани кои веќе 44 дена протестираат низ цела Македонија за одбрана на унитарноста и сувереноста на државата, треба да се ишамараат. -На нашиот народ му треба добар ќотек за да сфати […]

ДРАМА ВО ДОРТМУНД: Експлозија кај автобусот на Борусија Дортмунд!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е повреден и веднаш префрлен во болница, откако се случила експлозија пред тимскиот автобус на германскиот тим. Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Марк Бартра е повреден и веднаш префрлен во болница, откако се случила експлозија пред тимскиот автобус на германскиот тим. Германските медиуми пишуваат дека повреден е Марк Бартра, а […]

ЗОРАН ПЕЈКОВСКИ: Не за антиуставната Тиранско-Косовска платформа!

Повеќе од 40 дена на Македонците им се нуди антиуставна Тиранско-косовска платформа, со која, всушност, се сака да се реализира дамнешната желба на радикалните Албанци, а тоа е Илирида, или уште појасно, Голема Албанија. Е оваа желба, овој сон им помага да им се оствари, еретикот, антихристот, антимакедонецот Зоран Заев. Деновиве многу Македонци ме застануваат […]

ОБИДИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ НА ИНЦИДЕНТ НА ПРОТЕСТИТЕ: Сопругот на Фросина Ременски, Јовче денес се обиде да испровоцира инцидент!

Сопругот на Фросина Ременски, Јовче кој противправно беше унапреден за седум места во МВР од страна на Оливер Спасовски денес се обиде да предизвика инциденти на граѓанскиот собир „За Заедничка Македонија“ Јовче Ременски, инаку вработен во МВР, денес надвор од неговите професионални задачи се обиде да предизвика инцидент на граѓанскиот собир „За заедничка Македонија“, шетајќи […]

ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПРЕЧЕН ДРЖАВЕН УДАР: Неделковски најави детали за планираниот државен удар во Собранието!

Се исполнуваат најавите за организирање на државен удар пред еден од најголемите православни празници Велигден, откако денес за малку биле спречени пратениците во спроведување на зацртаното сценарио Новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил соопшти дека пратениците на СДСМ денес биле спречени во последен момент да го предизвикаат државниот удар во 17.00 часот, но смета […]

(Во живо)ЛОВЏИИ, ЗЕМЈОДЕЛЦИ И БАГЕРИ: Масовно низ Скопје и денес!

Денес со нас ги имаме и земјоделците и ловџиите и багерите, истакна Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата „За заедничка Македонија“на почетокот од протестот. -Две четворки на бројот на денови откако излеговме на улица и не планираме да се вратиме дома до исполнување на нашите барања. Како минатите 43 дена, така и денес, мирни […]

ХЕМИСКИОТ НАПАД ВО ИДЛИБ Е МЕСТЕНКА ЗА АСАД: Путин има докази дека хемискиот напад бил сцениран, има сознанија за повеќе планирани напади!

  • April 11, 2017
  • Коментари
Русија има информации за потенцијален инцидент сличен на наводниот хемиски напад во Идлиб, со можност за таргетирање на населба во Дамаск, изјави претседателот на Руската федерација Владимир Путин. Целта е да се дискредитира владата на Сирискиот претседател Асад, додава Путин. „Имаме информации од повеќе извори дека ќе се случуваат вакви инциденти под лжно знаме – […]

(Галерија)ВЕЖБИ НА ЕДИНИЦАТА ЗА БРЗО РАСПОРЕДУВАЊЕ: Директорот на БЈБ Чавков денес ги посети припадниците на ЕБР во Пенуш!

Денес, во рамки на редовните активности, Единицата за брзо распоредување одржа вежбовно гаѓање од оклопен транспортер на полигонот Пенуш Директорот на БЈБ, м-р Митко Чавков ги посети припадниците на ЕБР, кои во рамки на редовните обуки за специјалните полициски единици во МВР, ја реализираат обуката за гаѓање со оклопни транспортери.

СДСМ СЕ УПЛШЕНИ, А ЗАЕВ НАЈМНОГУ: Достастува фактурата која треба да ја платат, исплашени се за нивната иднина!

Политичката борба во Собранието е борба за Македонија каква што е унитарна, целовита со ова име коешто го имаме, а на СДСМ му пречи народот и ВМРО-ДПМНЕ за да ја испорача фактурата којашто ја презеле, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола Груевски кој денеска присуствуваше на официјално отворање на нова инвестиција за одгледување […]
Страница 1 од 3123 »