Day: April 12, 2017

ГЕНОТ НА ЈУДА СЕУШТЕ ЖИВ: Двајцата осомничени за велепредавство, па амнестирани од Катица вечерва спремаа стратегија за државен удар!

На денот на предавството на Спасителот на светот од еден од неговите следбеници, Јуда, двајцата Македонски предавници, амнестирани за велепредавство во предметот „Пуч“ двајцата Зорановци, едниот Заев другиот Верушевски во еден познат рибен ресторан во Струмица вечерва ја готвеа стратегијата за државен удар.

Илиевски: Поради граѓаните не им успеа да извршат државен удар пред Велигден, битката за Македонија продолжува

  • April 12, 2017
  • Коментари
Не им успеа планот пред Велигден да направат државен удар, за тоа сте заслужни вие, граѓаните, изјави еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.   -Оваа црвено-жолта река денеска извојува уште една голема победа, ниту денеска не се избра претседател на ова Собрание, кој не ја отфрлил и не ја осудил Тиранската […]

(Снимка од дрон)БИДЕТЕ БЛАГОДАРНИ ДОДЕКА ОВОЈ НАРОД МИРНО ПРОТЕСТИРА: Секој обид за државен удар ќе значи и улична правда!

  • April 12, 2017
  • Коментари
  -Не се повлекуваме додека не се отфрли Тиранската платформа, порачаа граѓаните на 45-тиот ден од протестите.  

СДСМ ГИ ЗГОЛЕМИ АПЕТИТИТЕ: Уште не влезен во влада си прифатл двојазични банкноти и униформи, замислете што сѐ е прифатено за да се влезе во влада!

„Кога сте уценети и кога е тоа ставено на маса, тоа ќе значи дека утре се отвара можност за да ви побараат уште многу работи“, изјави Александар Даштевски во „Поенти“ на ТВ Нова. „Уште не формирана Владата, две работи се договорени. Тоа е промена на банкнотите и промена на обележјата на воените униформи. Тоа се […]

СЕГА НА УЛИЦА СЕ ЧЕСНИТЕ ГРАЃАНИ: Сега на улица се граѓаните ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, а не оние кои крадеа, палеа и кршеа!

  • April 12, 2017
  • Коментари
Граѓаните денеска повторно поминаа по познатата маршута и покрај народната канцеларија на претседателот Ѓорге Иванов. Богдан Илиевски, еден од главните организатори на граѓанската иницијатива, повторно му порача на Иванов дека додека тој го брани уставот, граѓаните ќе го бранат него -По 45-ти пат доаѓаме тука, пред народната канцеларија на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, […]

НАРОДОТ НЕМА ДА ЈА ПЛАЌА ФАКТУРАТА НА ЗАЕВ: Што побрзо СДСМ и Заев го разберат ова, тоа подобро!

Јасно е дека СДСМ не сака никакви чекори во правец на стабилизирање на државата освен нивната зацртана цел, по секоја цена доаѓање на власт дури и по цена на државните и национални интереси, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски одговарајќи на новинарско прашање по извршениот увид во катната гаража „Смилевски конгрес“. -Јас разбирам дека кај […]

ОВК ЌЕ ГО БОМБАРДИРА ТЕТОВСКИОТ СУД: Во канцеларија на адвокат од Тетово пристигна закана за бомбардирање на тетовскиот суд!

Триесет и деветгодишната тетовка Н.Ј, денеска околу 8 часот и 40 минути пријавила во Полициската станица Тетово дека утрото кога влегла во нејзиниот деловен објект ( адвокатска канцеларија ), лоцирана на улица „Струшка“ во Тетово, на подот забележала писмо. Го подигнала, отворила и во него се наоѓал лист хартија на кој рачно, со кирилично писмо, […]

ИРИДЕНТИЗМОТ НЕ Е ОДЛИКА НА МАКЕДОНИЈА, ТУКУ НА ГРЦИЈА: Македонското МНР изненади со реакција каква што заслужува Грција!

Не постои никаква основа за стравување во Грција од каков било македонски иредентизам. Истакнувањето на ваква перцепција е во функција на оттргнување на вниманието од реалното попречување на евроинтегративниот процес на Република Македонија, особено по Пресудата на Меѓународниот суд на правдата, од 2011 година. Ова се наведува во реакцијата на македонското МНР по повод вчерашните […]

МАКЕДОНИЈА НЕМА ОД ШТО ДА СЕ ПЛАШИ: Моќно видео од вежба на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) на Пенуш!

Вчера, во рамки на редовните активности, Единицата за брзо распоредување одржа вежбовно гаѓање од оклопен транспортер на полигонот Пенуш Директорот на БЈБ, м-р Митко Чавков ги посети припадниците на ЕБР, кои во рамки на редовните обуки за специјалните полициски единици во МВР, ја реализираат обуката за гаѓање со оклопни транспортери.

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ЈУДА ГО ПРЕДАДЕ ИСУС: Ќе ј предаде ли Зоран Заев и Македонија, како што неговиот предок во Јуда го предаде Спасителот?

Велика среда, на денот кога Јуда за 30 сребреници го продал Исус Христос, Македонија и македонските граѓани се запрашуваат за колку македонскиот Јуда, Зоран Заев и неговите 48 предавници ќе ја предадат Македонија. Прифаќајќи ја Албанската платформа, Заев и СДСМ ги уриваат темелите на унитарна Македонија.   Дали Зоран Заев и СДСМ пред големиот христијански […]
Страница 1 од 212 »