Day: April 14, 2017

УЖ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА СО ВЕЛИГДЕНСКА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Насмевка на детските лица, топлина во нашите души

  • April 14, 2017
  • Коментари
Унија на жени ВМРО ДПМНЕ Струмица , со хуманитарна акција по повод големиот христијански празник Велигден. Унијата на жени ВМРО ДПМНЕ Струмица донираше детски играчки, и им го честита Велигден на дечињата во ПОУ„Св. Климент Охридски“ Ново Село.

МАКЕДОНИЈА Е ПЛЕН НА ГЕОСТРАТЕШКИТЕ ИНТЕРЕСИ: За сервилноста на Македонија – западот ги награди Албанците!

Македонија дури сега ги живее своите „деведсети“, кои за сите останати членки на бившата СФРЈ се далечно минато. Во исто време, се поставува и прашањето – дали е ова „награда“ на Западот за своевремената сервилност која Македонија ја поажа, или одмазда за сегашната непослушност?   Политичката криза во Македонија се наоѓа во третата година, а […]

ТРАГЕДИЈА: Загина млад македонски фудбалер

  • April 14, 2017
  • Коментари
Филип Лазаревски, младинскиот репрезентативец на Македонија (У-15) и член на Академија Пандев го загуби животот во сообраќајна несреќа, пишува Македонски спорт. Сообраќајна несреќа која што се случила ноќеска ја завеа Струмица во црно, во неа загина младиот фудбалер на Акадамеија Пандев Филип Лазаревски. Уште едно лице заедно со Лазаревски се возеле на мотор по што дошло […]

НЕВЕРОЈАТЕН ТРИК ЗА БОЈАДИСУВАЊЕ НА ЈАЈЦА СО ПОМОШ НА СВИЛА

  • April 14, 2017
  • Коментари
Таа започнува со виткање на јајцата во свила. Крајниот резултат е неверојатен! Потребни ви се свежи и бели јајца, бела ткаенина и марами од 100% свила. Ги сечете белата ткаенина и свилените марами на помали правоаголни парчиње (доволно големи за да обвиткате едно јајце).По сечење ги на помали парчиња, ги обвиткувате најпрво со свила а […]

ВАКВА ПРОМОЦИЈА И АКЦИЈА МОЖЕ САМО КАЈ НАС: За четири купени млекца добивате неверојатна….!!!!

Каква промоција, каква награда…. НЕВЕРОЈАТНО!!! Ова не го може ни Топ Шоп!     Превземено: ЗаСе.мк

Јовче Пандев: Честа да се испее ваква песна е огромна, се надевам дека ќе прерасне во евергрин

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА промовираше песна насловена како „Стих за љубов“, која наиде на позитивни реакции. Да се испее една ваква песна која има обединувачка цел и претставува химна на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, според еден од изведувачите, талентираниот Јовче Шиле Пандев, чувството е прекрасно, а честа- огромна. -Убаво е чувството да се […]

МОРНИЧАВА СЦЕНА КАЈ „СИТИ МОЛ“: Здробено возило, во него загинаа момче и девојка

Во судирот животот го загубиле 23-годишниот Петар М. и 18-годишната Кристина А. Причина за сообраќајката била неприлагодена брзина и непочитување на сообраќајните знаци, како и неприлагодување кон условите на патот. Здробени стакла, вратите сплескани, црниот лим разнесен, воздушните перничиња пробиени, а внатре гробна тишина. Така изгледа возилото марка „ауди“ кое е поставено кај трговскиот центар […]

КАТИЦА НЕ КОМЕНТИРА ЗА НЕДОЛИЧНОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА СИНОТ, ТУКУ ЗА НЕГОВИОТ БРАЧЕН СТАТУС: Интернет офанзива на Катица Јанева со коментари да го одбрани синот!

Синот на Катица Јанева, Лазар Јанев минатата недела во Гевгелија бил казнет од страна на сообраќајната полиција поради возење под дејство на алхохол со казна од 325 евра. Кај Јанев биле констатирани 1.57 промили на алхохол во крвта Како што дознаваме, во раните утрински часови, поточно во 3.20 часот по полноќ синот на Катица Јанева, […]

ТУРЦИЈА ЈА УДИРА ЕУ КАДЕ ШТО БОЛИ: Анкара со нова закана кон Брисел, ќе ви ги пуштиме бегалците

  • April 14, 2017
  • Коментари
Доколку Турција се реши да им дозволи на мигрантите да ја напуштат нејзината територија и да се упатат кон ЕУ, меѓу земјите кои први ќе бидат на удар од мигрантскиот бран на европско тло е и Македонија. Турција ја држи Европската унија во мал прст, со оглед дека се наоѓа во позиција лесно да поставува […]

Дожд и грмежи- погледнете какво ќе биде времето за велигденските празници

  • April 14, 2017
  • Коментари
За време на велигденските празници во Македонија ќе биде претежно сончево со умерена облачност, а од недела попладне и во ноќните часови кон понеделник се очекуваат поројни врнежи од дожд и грмежи. Наместа, особено во северозападните делови од државава, се очекува да наврнат околу 20 литри на метар квадратен воден талог. Од недела навечер ќе […]
Страница 1 од 212 »