Day: April 20, 2017

СНИМКА ОД ДРОН: Ништо не ги запира, илјадници граѓани маршираат во Скопје

  • April 20, 2017
  • Коментари
Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која протестира за отфрлање на Тиранската платформа и се спротивставува на избор на претседател на СОбранието кој не се откажал од истата.   ТАГОВИ:

Кочани на мирен протест: Ние сме Македонци и Македонци ќе останеме за навек

  • April 20, 2017
  • Коментари
И вечерва граѓаните на Кочани преку мирен протест и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка македонија“ отфрлајки ја тиранската платформа и напорите на СДСМ и албанските партии за редефинирање на државата. Пред присутните се обрати Гордана Манева, педагог од Кочани која ги повтори барањата на граѓаните за унитарноста на државата за зачувување на единството. – […]

Во Кичево граѓански протест на здружението “За заедничка Македонија”

  • April 20, 2017
  • Коментари
Пред платото на домот на културата во Кичево и вечерва се одржа граѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија”. Пред присутните се обрати Даме Силјаноски кој, како што рече, во име на граѓанското здружение порача дека јазикот, знамето, химната и грбот се нашиот идентитет и столбот на нашата држава и нема оти нема да се […]

Кавадарчани порачаа: Сите сакаме заедничка држава

  • April 20, 2017
  • Коментари
Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија и вечерва организираше протестен марш во Кавадарци. Приврзаниците на иницијативата ги повторија барањата за отфрлување на Тиранската платформа и задржување на унитарноста на државата. Пред присутните говореше Зоран Станоев-Дејзи. – Имаме еден избор. Една химна, еден јазик, една држава за сите нас. Сите сакаме заедничка држава и единствена платформа за […]

КОЛУМНА НА МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Агентот Тесла ќе лета за Вашингтон како личен багаж на Бејли!

Во Македонија се рашетаа ЕУ-соросоидите Могерини, Туск, Хан и Kарл Билт. Завршија како употребени куртони. Еди Рама и Хашим Тачи како последни Соросови оази и дувла на наркомафијата, европска депонија и тренинг-центар за терористи се обидуваат да ~ се џилиткаат на Македонија, а сега во очај и на Европа. Ќе ја правеле голема Албанија!? Сенешто […]

Штипјани одлучно порачуваат> НЕ за Тиранската платформа

  • April 20, 2017
  • Коментари
Граѓаните на Штип денеска повторно излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која веќе 53 дена протестира против Тиранската платформа. Штипјани порачаа дека нема да дозволат да се наметне Тиранската платформа, да се воведе двојазичност на цела територија на државата. Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва протестира во повеќе […]

ШЕЌЕРИНСКА И ШИЛЕГОВ СЕ НАДЕВААТ НА АБОЛИЦИЈА: Шеќеринска и Шилегов ќе одговараат, нема да добијат аболиција како Заев!

Шекеринска лаже како Заев. Шекеринска потсвесно ги кажува своите стравови и стравовите на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Секој криминалец, па и Заев и Шекеринска, сонува само за едно нешто, а тоа е да не одговара за своите криминално сторени дела, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Интегралниот текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ следува во продолжение Kолку и да […]

ДАЧИЌ ИМ СЕ ЗАКАНИ НА АЛБАНЦИТЕ: Ако САД, ЕУ и Велика Британија не реагираат навреме, последиците на Балканот ќе бидат многу големи!

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ вели дека ЕУ, САД и Велика Британија ќе бидат директно одговорни за последиците доколку не реагираат на изјавите на албанските политичари Тој мисли на изјавите за обединување на Албанија, Косово, три општини на југот на Србија, но и делови од Македонија. Реагирајќи на ставовите на претседателот на општина Бујановац, […]

ЗОВРИВААТ ТЕНЗИИТЕ И ВО СРБИЈА: Албански градоначалник од Прешево како Села од Струга – сега бил моментот за Голема Албанија!

Претседателот на општина Бујановац Јонуз Муслиу изјавил дека Тирана има поддршка за „обединување на Албанија и Косово“, ако изостане европската перспектива, но не без Прешево Муслиу во изјава за агенцијата „Прешева“ рекол дека ги поддржува изјавите на албанскиот премиер Еди Рама и косовскиот претседател Хашим Тачи за унија на Албанија и Косово. „Унија на Албанија […]

ГЕРО ГО ‘РЧКА И „ЗАКОПУВА“ ЗАЕВ: Пропагаторот на СДСМ призна дека има Тиранска платформа, потпишана во Тирана и има политичкко значење!

Пропагаторот, поддржувач на СДСМ, Бранко Героски , кој е корисник на грантовите од Сорос и УСАИД преку кои ги финансира весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“ е еден од малкуте опозиционери кои признаа дека Тиранската платформа постои, дека е потпишана во Тирана и дека истата има политичко значење и притоа му препорачува на Заев да […]
Страница 1 од 3123 »