Day: April 27, 2017

ГРУЕВСКИ НА ПАТ КОН МАКЕДОНИЈА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ итно се враќа во Македонија!

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски се враќа во Македонија од Виена, каде што беше на официјална работна партиска средба со лидерот на австриската владејачка народна партија Вернер Амон. Според фотографијата тој се наоѓа во полноќниот лет од Виена за Скопје. Претседателот Ѓорге Иванов во обраќањето до јавноста закажа за утре лидерска средба со парламентарните […]

НЕОПХОДНО Е ДА СЕ СПРЕЧИ РАСПАД НА МАКЕДОНИЈА: Сергеј Железњак од партијата на Путин со силна порака – Западот е виновен за состојбата!

Протестите во Македонија кои завршија на начин што огорчените претставници на „За заедничка Македонија“ влего во зградата на парламентот, јасно покажува на штетност на политиките на протекцонизам, мменторство и грубо мешање во внатрешните работи на Македонија и другите балкански земји, политика која ја спроведува САД, НАТО и ЕУ во овој регион, ијзави Сергеј Железњак генерален […]

ИЛИЕВСКИ: Денес се обидоа да направат државен удар, се случи народ

Никакво насилство не оправдуваме, насилството е лошо, ние 60 дена сме на улиците со љубов, со добра енергија, мирни достоинствени и горди, денес се обидоа да направат државен удар, се случи народ, никој тоа не може да го контролира, истакна Богдан Иливески од пред Собранието на Република Македонија. Едно е јасно тука сме и овдека […]

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ ПОД КОМАНДА НА ЕДИ РАМА: Агим Нухиу работи по наредба на Еди Рама!

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада во Македонија добива наредби од премиерот на Албанија, Еди Рама. Ова денес го откри самиот тој, откако при гостување на албанска телевизија го повика министерот Нухиу да не дозволел народот да го одбрани собранието Покрај неговите ставови дека, Албанија не сакала поделба туку демократизација на Македонија, почна да […]

КАРАКАМИШЕВА: Нелегитимниот избор на претседател на Собранието е државен удар

  • April 27, 2017
  • Коментари
Денеска беше направен државен удар, класичен, каде што на нелегален и нелегитимен начин е избран нов претседател на Собранието на Република Македонија, изјави во гостувањето во студиото во ТВ Нова универзитетската професорка Тања Каракамишева. Но да не заборавиме дека за да се смета тој претседател избран, потребно е таа одлука за избор да биде објавена […]

СКАНДАЛОЗНО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЈОХАНЕС ХАН: Европската Унија и Џорџ Сорос зеднички работеле на „поттикнувањето“ на демократијата на Западен Балкан!

Еврокомесарот Јоханес Хан, за кој постои сомневање дека е во бизнис врска со подземјето на СДСМ при отварањето на казина во Македонија, на својот Твитер профил објави дека се сретнал со Џорџ Сорос за да ја дискутираат состојбата на Западен Балкан Како што напиша на својот Твитер профил, Хан бил среќен што имал можност да […]

ИНФОРМЕР: Граѓаните остануваат на улица цела ноќ за да го чуваат Парламентот

Македонија е на работ на граѓанска војна, а претседателот Иванов вечерва, иако се очекуваше не прогласи вонредна состојба, ги повика лидерите на политичките партии на лидерска средба утре во својот кабинет, објави српски Информер. Информер пишува дека се започнало во оној момент кога Талат Џафери со манипулации е избран за  претседател на Собранието. Исто така, порталот […]

РЕГИОНОТ ПИШУВА ЗА ОБИД ЗА СОЗДАВАЊЕ НА ТРЕТА АЛБАНСКА ДРЖАВА: Српски Б92 анализира дека денешната ситуација е почеток на создавање на Трета албанска држава!

Српски Б92, повикувајќи се на дебатна емисија на Тв Пинк, ја анализира ситуацијата во Македонија, потенцирајќи дека Албанците се на пат да создадат трета Албанска држава на Балканот. Тие сметаат македонскиот народ нема да гледа како државата му пропаѓа. „Заев е спремен да им даде многу, не размислувајќи за иднината на државата. Албанскиот сепаратизам доби […]

СЕ ПОСТАВУВААТ ШАТОРИ ПРЕД СОБРАНИЕТО: Одиме до крај, до конечната разврска, порачуваат граѓаните

Се поставуваат шатори пред Собранието на Република Македонија по инцидентите кои следеа денеска откако СДСМ и албанските партии надвор од Деловникот на сила го избраа Талат Џафери за претседател на Парламентот. Граѓаните ја одбранија демократијата и законодавниот дом! Остануваме пред Собранието, до конечна разврска. Народот покажа мудрост, трезвеност, не потклекна и соодветно одговори на провокациите. […]

„За заедничка Македонија“: Граѓаните ја одбранија демократијата, остануваме пред Собранието до конечна разврска!

Граѓаните ја одбранија демократијата и законодавниот дом! Остануваме пред Собранието, до конечна разврска. Народот покажа мудрост, трезвеност, не потклекна и соодветно одговори на провокациите. Одиме до крај!, порачуваат од „За заедничка Македонија“.
Страница 1 од 41234 »