Day: April 28, 2017

(Цела емисија)ГРУЕВСКИ БРИШЕШЕ ПАТОС СО ЧОМОВСКИ: Мислите дека мене странците не ми нуделе да го променам името и да ја федерализирам државата?!

Немојте да мислите дека ако сакам да им се допаднам на некои центри однавор не можам да го направам тоа. Да ветам се што ќе побараат и да го остварам. Мислите јас не сум имал понуди, мислите не ми приоѓале мене со разни поддршки дека ќе направат се за мене, се што ми треба само […]

КОЛУМНА НА ДАРКО ЈАНЕВСКИ: Талат Џафери – 18 и 20 часот!

Има една работа поврзана со т.н. избор на Талат Џафери, а која поминува онака незабележано во целата оваа гужва. Имено, сосема нормално е, логично, СДСМ и неговите ортаци, сцената што ја приредија со неделовничкото гласање да ја изведат до 16 часот, односно пред почетокот на протестите на „За Заедничка Македонија“, кои два месеца почнуваа во […]

ОВА Е ПОЛИЦАЕЦОТ АЦЕ КОЈ ПУКАШЕ ВО НАРОДОТ: Се соочува со казна затвор од три до 10 години, но и санкции во МВР поради прекршување на правилникот!

Партискиот војник на СДСМ вработен во МВР, а кој се соочува со висока казна затвор поради тоа што извади пиштол и пукаше во плафонот по наредба на партиски челник во Собранието на Р.Македонија е Ацо Ангеловски. Истиот, беше вклучен во кампањата на Оливер Спасовски за изборите на 11-ти декември   Ацо Ангеловски или Аце полицаецот, […]

НАЈВЕЌЕ ПРОВОЦИРАШЕ И ГО ИЗВЛЕЧЕ НАЈДЕБЕЛИОТ КРАЈ: Миша Ѓурковиќ за причината зошто Зијадин Села заврши на ургентен

Тој што го извлече најдебелиот крај од вчерашниот инцидент во Собранието на Р.Македонија, Зијадин Села, е човек кој највеќе провоцираше во последните неколку недели, велејќи дека Македонците биле геноциден народ и дека сеуште вршеле етничко чистење на Албанците – вели Миша Ѓурковиќ, директор на Институтот за Европски студии во Белград за „Пинк“ телевизија Зијадин Села, […]

СРБИЈА ЈА ПОДИГНА БОРБЕНАТА ГОТОВНОСТ: По случувањата во Македонија, Србија ја подигнува борбената готовност на војската долж границата!

Премеирот на Србија и избраниот претседател Александар Вучиќ изјави дека се извршени одредени тактички поместувања во безбедносните сили на Србија Тој исто така додава граѓаните на Србија да не се плашат за својата безбедност, во светло не неодамнешните случувања во Македонија. Според неговите зборови, „граѓаните на Србија можат мирно да спијат, Србија е мирна и […]

ПОЛИЦАЕЦОТ АЦЕ СЕ СООЧУВА СО ВИСОКА КАЗНА ЗАТВОР: (Не)Професионалецот и партиски војник на СДСМ од МВР соочен со голема казна затвор!

За каков професионалец тоа може да се зборува кога полицаец во служба, во работно време, во ситуација кога обезбедува екс-функционер, на политички претставник му се обраќа со „претседателе“ покажувајќи со тоа партиско поклоништво кон лидерот на одредена опција Професионалноста во ваква ситуација е потполно отсутна, а обидот на Заев за неговиот партиски војник вработен во […]

ПРОВОКАЦИИТЕ НА СДСМ СЕ ВИНОВНИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СИТУАЦИЈА: Токму СДСМ предизвика хаос и провоцираше насилство!

Како никогаш досега, меѓу 100 и 200 илјади луѓе, секој ден, 60 дена, во околу 30 градови, излегуваа и го изразуваа својот револт , да допре до политичарите. Да допре до оние кои што прифатиле туѓи агенди, кои што прифатиле туѓи сценарија, кои што по секоја цена сакаат да дојдат на власт, коцкајќи се со […]

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е МОЈ НАРОД: Јас никогаш го немам потценето народот, сакам да знае до каде е мојата сила и што можам да направам!

Секогаш го спомнувам зборот македонски граѓанин, дополнително го потенцирам македонскиот народ, кога сметам дека прашањата за кои зборува најмногу го засегаат токму него, изјави Никола Груевски во гостувањето во Топ Тема, на телевизија Телма. -Во секој мој настап го употребувам зборот, можеби има некој исклучок, пропуст, секогаш го употребувам зборот граѓанин на Македонија, вклучително и […]

И МЕЃУНАРДОДНАТА ЌЕ ЈА ПРАШАМЕ ЗА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Груевски за пародијата „избор“ на претседател на Собрание!

Реакциите на меѓународната заедница за мене беа очекувани после снимките кои излегоа од собранието, излегоа снимки на кои секој би реагирал, тепаат пратеници и народ, меѓутоа кога ќе се погледнат добро фактите ќе се види дека она што се случи е незаконско, нелегално, против уставно и против деловничко да се избере претседател на собрание, изјави […]

ЗАЕВ ЈА ДАЛ НАРЕДБАТА ДА СЕ ПУКА ВО НАРОДОТ: Самиот призна дека тој му дал наредба на обезбедувањето да пука кон народот!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашното гостување во „Топ тема“ на Телма излезе со тврдење дека тој ја дал наредбата да се пука и да се испровоцира гневот на граѓаните при вчерашните насилства во Собранието. -Службеното лице е полицаецот Аце, не е тој со пиштол на сликата што држи надвор, ќе го препознаат гледачите, […]
Страница 1 од 41234 »