Day: April 29, 2017

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ДЕМАНТИРА ПУЧИСТИТЕ: Информациите дека некој е приведен се шпекулација на одредени медиуми!

Во паничен обид да се деморализираат граѓаните кои даваат поддршка на „За заедничка Македонија“ и се против пучистите кои имаа обид за државен удар на 27 април, лиферуваа лажни информации за наводна потерница и приведување на организаторите на иницијативата „За заедничка Македонија“, но и за неколку други лица Од Основното Јавно обвинителство излегоа со соопштение […]

БЕТМЕН ИМ ГО СКРШИ ФИЛМОТ: Со фејк њуз нема да го демотивирате народот!

Во врска со лажните информации објавени во медиумите под контрола на Сорос, за тоа дека МВР бара притвор за организаторите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, на социјалните мрежи се огласи Богдан Илиевски кој е еден од нив и директно посочен од медиумските поддржувачи на Тиранската платформа.   (ФБ статус на Илиевски) И уште една […]

КУЧИЊАТА ЛААТ, КАРВАНОТ СИ ВРВИ: Соросидните медиуми вечерва лажеа дека се бара притвор за Богдан Илиевски, Борис Дамовски и Игор Дурловски!

Соросовите медиуми предводени од Алсат вечерва пишуваат дека наводно Министерството за внатрешни работи побарало од Основното јавно обвинителство гонење на организаторите на мирните и најмасовните протести на „За заедничка Македонија“ кои траат 61 ден. Медиумите на Сорос информираат и дека побаран бил нивен притвор. Потврдено е дека се работи за лажна вест, какви што досега […]

КОЈА ЛЕГИТИМНОСТ, КОИ ПРИКАЗНИ ЗА МАЛИ ДЕЦА: На пародијата немаше ниту 50 пратеници, уште помалку доволните 61 за избор!

СДС во четвртокот, откако заврши седницата во Собранието, собра група пратеници со коментар дека на тој начин бирале нов претседател на собранието. Немаше ни записник, ни стенограм ниту пак некој водеше постапка, броеше или утврдуваше кој и како гласал… СДС тврдеше прво дека Талат Џафери бил избран со потребниот минимум 61 гласови, за после само […]

НА ЖОЛТАТА СЕ СОПНАВТЕ, НА ЦРВЕНАТА ЛИНИЈА ЌЕ ПАДНЕТЕ: Моќна видео порака од народот до пучистите!

На жолтата линија се сопнавте, на црвената ќе паднете – порача народот во моќно видео кое се појави на интернет од вчерашните случувања во Собранието на Р.Македонија, кога Зоран Заев и албанскте партии се обидоа да направат државен удар.

МИСОВСКИ, МУХИЌ, ЗАЕВ ЌЕ ОДГОВАРААТ: Државниот удар како кривично дело не застарува, ќе лежите!

Како варварски чин реализиран преку злоупотреба на мандатот доверен од мандатите го оценуваат уставно правните експерти однесувањето на претсениците на СДСМ, ДУИ и оние раководени од Зијадин Села. Тие оценуваат дека случувањата во четвртокот треба да бидат утврдени како најголем политички и правен срам за Македонија, кој беше реализиран преки низа прекршувања. – Граѓаните не […]

ПОВЕЌЕ ЗАГРИЖУВААТ ЗАКАНИТЕ ДЕКА НАСИЛНО ЌЕ ГЛАСААТ ТОЧКИ ОД ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА: Легитимниот претседавач загрижен дека СДСМ спрема конфликт!

Закажаната седница која се одложи од петокот не можеше да се одржи бидејќи опремата во салата беше оштетна, таа седница не е завршена и мора да се оддржи во иднина, вели Трајко Вељаноски во вестите на телевизија Сител. -Седницата ако не биде завршена не може да се оди на следната четврта точка за одбирање на […]

ЛЕГИТИМНОТ ПРЕТСЕДАВАЧ ЗА СЛУЧУВАЊАТА ВО СОБРАНИЕТО: Не смее никој да се удира во гради и да прави што сака во Собранието!

За следните случувања во Собранието можеме да збориме од два аспекти, од правен легалистички и од политички јас прво ќе кажам од правно легалистички дека ако ние го почитуваме правниот поредок и норми ние ќе имаме држава, но ако не го почитуваме ние немаме држава и во сите демократски држави е така и осовата во […]

СДСМ ИМАА СПРЕМНО СЦЕНАРИО: Нелегитимна е секоја одлука донесена по завршување на седницата во 18.00 часот!

Изразувам големо жалење за она што се случи во четвртокот после завршувањето на седницата, во тој момент јас бев во мојот кабинет и во тие два часа имаше страшно големи случувања и во мојот кабинет и нормално во салата 34 која е прес центарот, но морам да кажам дека најголемите случувања се одвиваа пред мојот […]

СДСМ ПОВИКАЛЕ ОСУДЕНИ УБИЈЦИ ВО ОБИД ДА СЕ ПРЕСМЕТУВААТ СО НАРОДОТ: Екс-вработен во МВР и телохранител на Шеќеринска повикан да се пресметува со народот во Собрание?

Не само што Заев дал наредба неговто обезбедување да пука кон народот, туку меѓу присутните тие повикале и дел од нивното криминално членство да ги заштитува, а со оглед на нивното минато и да направи се ако добијат наредба да убиваат народ Освен полицаецот Аце, на 27 април меѓу провокаторите на СДСМ во прес-салата во […]
Страница 1 од 3123 »