Day: May 2, 2017

ДЕФИНИТИВНО МУ ИЗГОРЕЛЕ „ОСИГУРУВАЧИТЕ“: Терористите од Смилковско биле невини и ќе ги ослободувал!

Во скандалозното интервју дадено денеска за српски „Курир“, претседателот на СДСМ Зоран Заев оди доттаму што тврди дека осудените во „Монструм“ биле невини, односно дека немало никакви докази оти тие се виновни. Запрашан дали има докази кои расветлуваат што се случило на Смилковското езеро каде се убиени четири деца и еден риболовец, Заев одговара: –Постојат […]

НЕ САМО ШТО Е НЕНОРМАЛЕН, ЧОВЕКОТ Е И ИЗГУБЕН: Талат Џафери бил „добар официр“-изјави Заев за човекот кој беше офицер во УЧК и дезертираше од АРМ!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во своето денешно интервју за српски „Курир“ кажа низа гафови, нелогичности, парадоксални работи, но она што особено остави впечаток е тврдењето на Заев дека Талат Џафери бил добар официр кој добро ги извршувал своите работи. Запрашан за изборот на Џафери за претседател на Собранието, Заев вели дека Џафери „беше официр […]

ОВОЈ ЧОВЕК НЕ Е НОРМАЛЕН: Со вакви наслови, соседните медиуми го опишуваат Заев кој го навредуваше Вучиќ и Лавров во интервју!

„Шиптарскот платеник“ и лидер на опозициската СДСМ Зоран Заев, во интервју за хватскиот таблоид Курир.рс бесрамно го нападна спрскиот премиер Александар Вучиќ со обвинувања дека е националист и дека намерно предизвикува напнатост и криза во регионот – пишува Српски „Информер“ Заев во емисијата „Да не се лажеме“ која се емтиува на сајтот на Курир.рс на […]

ЧОВЕКУ ДОСТА СЕ ГЛУПИРАШ: Српската Влада реагира на изјавите на Заев

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во две одделни интервјуа денеска дадени за бугарски и српски медиуми, во добро познатиот свој стил се резили и во кажаното за бугарската информативна агенција БГНЕС, но и во интервјуто за српски „Курир“. Дека кичмата на Заев е лесна за виткање македонската јавност знае уште со неговата изјава од 2008-ма […]

СООПШТЕНИЕ НА ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Непочитувањето на Уставот е непочитување на Македонија и може да претставува опасен вовед во нова пракса на девалвирање на државата. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на која расправаше за актуелната политичка состојба, информираат од партијата. Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го осуди нелегалниот обид за избор на Претседател на Собранието кој што претставува насилство врз […]

ЗАЕВ ГИ ПРОДАВА МАКЕДОНЦИТЕ КАДЕ ШТО ЌЕ СТИГНЕ: Македонците ги прогласи за Бугари

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев не запира со своите дејствија и изјави на понижување на Македонија и македонскиот народ. Заев во интервју дадено за бугарската информативна агенција БГНЕС, Македонците ги прогласи за Бугари. Имено Заев во своето интервју вели: – Ние сме браќа, еден народ. Ова не е првпат Заев да ја витка кичмата на […]

ГРОМ:СЕЛЕКТИВНА ПРАВДА Е НЕПРАВДА!

Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ вечерва одржа седница на Извршниот одбор и ја разгледа политичко безбедносната состојба во Република Македонија. Истата беше оценета како многу сложена и тензична. Членовите на Извршниот одбор  оценуваат дека двегодишното политичко насилство од политичарите врз граѓаните, на 27 април се претвори во физичко насилство од народот врз политичарите. Ова […]

ШИРОК СОКАК ПРЕТЕСЕН ЗА ГРАЃАНИТЕ: Македонски знамиња развиорени во Битола

  • May 2, 2017
  • Коментари
Бараат одржување на нови предвремени парламентарни избори. Граѓаните на Битола и вечерва повторно излегоа на Широк сокак за да ја дадат својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која бара одржување на нови предвремени парламентарни избори за излез од кризата и отфрлање на тиранската платформа. Широк сокак беше претесен да ги собере граѓаните кои […]

ПОЛИЦИЈАТА ПОТВРДИ: Пронајдена импровизирана бомба во Собранието

Оваа информација ја потврдија и од Министерството за внатрешни работи, но засега нема повеќе детали. Началникот на обезбедувањето на Собранието на Македонија, денеска околу 17 и 30 часот пријавил во полиција дека во ходник на првиот кат во законодавниот дом е пронајдена импровизирана експлозивна направа. Станува збор за голема плинска боца за полнење запалки која […]

ВЕЛИНОВСКА: Народот е нападнат, се води борба за живот

Влегувањето на народ во Собранието, па и тепањето, се реакција на збир од криминални акции во континуитет на божемните разумни и ,,храбри“ избалансирани и ,,модерни“ кобајаги политичари, пишува Мирка Велиновска во својата анализа со наслов Лакрдија е да го гониш народот, а да ги браниш пучистите за „Дневник“. „Хорското осудување на насилството и троа ќотек […]
Страница 1 од 3123 »