Day: May 9, 2017

ГОЛЕМ ОГНОМЕТ ВО МОСКВА: Величенствен огномет во чест на 72 годишнината од победата над фашизмот!

Во Москва беше приреден голем огномет во чест на 72.годишнината на победата во Големата татковинска војна, односно победата над фашизмот. Притоа во акцијата „Бесмртен Полк“ во акцијата учествуваа повеќе од 8 милиони луѓе ширум Русија.

КАКО ПОНАТАМУ: На почеток на нова политичка криза – Џафери пред Уставен суд!

Објавувањето на одлука за избор на претседател на Собранието во денешниот „Службен весник“ не значи и дека автоматски на Заев ќе му биде доделен мандат за владата, но значи дека Уставниот суд дури сега по службена должност ќе може да ја оценува уставноста на изборот на Џафери. Заев може да смета на мандат само ако […]

УСТАВНИОТ ЌЕ МОРА ДА ОДЛУЧУВА ПО ИНИЦИЈАТИВАТА: Талат Џафери е „избран“ противуставно, судот ќе мора да одлучи и да ја поништи одлуката!

Одлуката за изборот на Талат Џафери е објавена во Службен весник, но како што е објавена, така може да биде и повлечена, вели во гостувањето во Поенти на ТВ Нова претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров. -Денес поднесов иницијатива до Уставниот суд и сметам дека сѐ додека Уставниот суд не се произнесе за поништување […]

ТЕРОРИСТОТ ОД РАЧАК ВО ПОСЕТА НА СЕЛА: Американскиот дипломат кој организираше масакар во Рачак, го посети Зијадин Села!

Вокер е еден од најконтроверзните дипломати и голем поддржувач на Албанците на Балканот Поранешниот амбасадор Вилијам Вокер по посетата на Косово, каде што ја промовираше идејата за обединување на сите Албанци, дојде на гости кај лидерот на „Алијансата за Албанците“, Зијадин Села. Вокер му направи голема чест на Села и отиде во домот на Села […]

ВРЕМЕ Е РАБОТИТЕ ДА ГИ КАЖЕМЕ СО ВИСТИНСКО ИМЕ: Фалсификати поддржани од Европа нема да поминат!

Граѓаните денеска по 72 пат го изразуваат својот револт поради протуркување на туѓи платформи во нашата држава, документи кои директно удираат по темелите на државноста на Република Македонија. Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски во име на граѓаните оддаде почит за загинатите во Диво насеље пред две години. -На […]

КОГА ВЛЕГУВАА СО КАЛАШЊИКОВИ БЕА ДЕМОКРАТИ: Стоиме гордо пред лицемерна Европа, пред Европа која го лажела овој народ!

Народе македонски еве сме овде 72-ри ден пред просториите на ЕУ, народе македонски ние стоиме гордо пред лицемерна Европа, пред дволична Европа, пред Европа која го лажела овој народ, пред Европа која го манипулира овој народ, изјави актерот Ванчо Петрушевски член на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.   -Стоиме гордо за да им порачаме на […]

МАЖИ И ЖЕНИ, СИТЕ ВО ОДБРАНА НА ТАТКОВИНАТА: Поубавата страна на Руската армија ги доби симпатиите од светската јавност!

Со големата воена парада на Црвениот плоштад, во присуство на државниот врв на Русија, беше одбележана 72.годишнината од победата над фашизмот, во борба против фашистичката наезда во која Македонија зема активно учество. На парадата учествуваа повеќе од 10.000 војници и 114 борбени возила – од легендарните тенкови до најсовремени примери на воената техника Во Русија […]

„ОДЛУКАТА“ ЌЕ ПАДНЕ НА УСТАВЕН СУД: Трајко Вељаноски објасни зошто „изборот“ е нелегален и дека објавата во Службен весник е фалсификат!

Трајко Вељаноски докажа дека на 27 април во Собранието се изврши насилно преземање на власта кој е објавен во Службен весник. -Вистината е дека мои заменици како претседавач со Конститутивната седница се: Стојан Миланов од СПМ и Јусуф Хасани од ДПТМ, назначени согласно член 10 став 1 од Деловникот на Собранието, на Конститутивната седница одржана […]

ОСТРА РЕАКЦИЈА НА РУСКАТА АМБАСАДА: Безнадежно е да се коментираат „фејкови“ пласирани во Англиски весници кои деградираат!

Во неколку наврати, последните неколку дена во Македонските „медиуми“ финансирани од Сорос, УСАИД но и еден медиум финансиран со грант од 30.000 фунти од Амбасадата на Велика Британија, пласираа брутална дезинформација со која се обидоа, државниот удар во Македонија да го претстават во поинакво светло. Имено, порталот кој добил 30.000 фунти грант од Британската амбасада, […]

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Бомбаш самоубиец се саморазнесе на само пет метри од новинарите додека снимаа!

  • May 9, 2017
  • Коментари
Курдскиот репортер Хунар Ахмет и неговата телевизиска екипа, се соочиле со силен оган додека ја придружувале Ирачката федерална полиција во близина на Мосул. Борците на ИСИС кои ги нападнале, наскоро биле поразени, но додека траела битката, телевизиската екипа снимила неверојатен кадар Во обид на полицијата да ја расчисти околината, заедно со телевизиската екипа, наидоа на […]
Страница 1 од 3123 »